facebook

Українських школярів інтегрують до польської системи освіти

З нового навчального року в Польщі планують запровадити зміни в залученні дітей українських біженців та мігрантів до польської системи освіти.Про це повідомила заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха.

За її словами, поза польською освітньою системою перебуває приблизно 150 000 дітей біженців з України.

Наразі в Польщі учні-біженці з України складають майже 3% всіх школярів, а якби всі українські учні ходили до польських шкіл, то вони становили б майже 7% учнів.

«Набагато більшою проблемою є діти, які перебувають поза польською системою. Деякі з них навчаються в українських онлайн-школах, але невідомо, наскільки ці діти справді виконують свої навчальні зобов’язання. Проте найбільшою проблемою є ті діти, які – а ми припускаємо, що їх може бути велика група – не навчаються в жодній освітній системі, ані в польській стаціонарній, ані в українській онлайн. На мою думку, це абсолютно неприйнятно, щоб держава дозволяла тут рости дітям, яким не гарантовано виконання основного права дитини – права на освіту», – наголосила заступниця міністра.

Чиновниця припустила, що з наступного року українські діти зможуть вивчати українську мову в польських школах як другу іноземну.

«Нагадаю, що з 2025/26 навчального року українську мову можна буде складати як матуральний іспит. Це вже включено в нашу правову систему, тому розширити цю можливість відносно просто», – зазначила Муха.

Загалом було відмічено, що освіта в Польщі має тенденцію до міжкультурної допомоги та інтеграції українських шкіл, які наразі працюють у країні, до польського освітньої системи.

Читайте також:  У Польщі 28-річний чоловік перерізав горло батькам і здався поліції

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.