facebook

Частина дітей в Україні здобуває «умовну» освіту, – дослідження

Частина дітей в Україні здобуває «умовну» освіту, тобто діти продовжують вчитись у школах, які існують формально, проте фактично уроки в них не проходять.



Про таку проблему йдеться у результатах дослідження добробуту дітей в Україні після двох років повномасштабного вторгнення «Індекс майбутнього».

За словами одного з авторів дослідження психолога Олени Науменко, часто таку «умовну освіту» через труднощі з адаптацією на новому місці здобувають діти, що евакуйовані в тилову частину України, або ті діти, які перебувають за кордоном.

«Ми маємо значну кількість дітей, які зараз не навчаються, або ми кажемо, умовно навчаються. Це така прихована проблема. Діти, які навчались у Донецькій, у Луганській областях, перемістилися, наприклад, у західні регіони або навіть за кордон, але їм складно адаптуватися. Їхні батьки десь самі не адаптувалися, і вони обмежують можливості інтегруватися дітям. Діти продовжують, наприклад, навчатися в Донецькій школі № 5 чи в Маріупольській школі № 7, якої на сьогодні фактично немає», – зазначає психолог.

Також вона підкреслила, що в такій ситуації освіта набуває формального змісту.

«Ми скоріше всього думаємо про педколектив, який треба фінансувати, а для цього треба, щоб там бути зазначені діти. Тобто ми начебто формально вчимо дітей, а насправді – ні», – застерігає Науменко.

Схожою є тенденція і з дітьми, що перебувають за кордоном: у країнах, де право на освіту не обов’язкове, діти можуть не навчатись ні в українській школі, ні в школі за кордоном.

«Є категорія дітей, які виїхали за кордон, але не навчаються. Я знаю, що в Польщі це не обов’язково, можна дистанційно навчатися в українській школі. І я знаю такі випадки, коли діти ні тут не навчаються, ні там не навчаються, і за два роки перебування в Польщі вони не знають польської мови взагалі і не навчаються», – зазначає голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» Дар’я Касьянова.

Читайте також:  Зі шкільної програми приберуть “Війну і мир” та вчитимуть дітей, як вберегтися від мін

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.