facebook

Українські вчителі зможуть отримати підтримку супервізорів

В українських школах надаватимуть професійну підтримку та допомогу вчителям у сфері середньої освіти.



Відповідний проєкт Порядку, що передбачає процедуру здійснення супервізії, розроблений Міністерством освіти і науки.

Метою проведення супервізії є здійснення комплексу заходів із професійної підтримки та допомоги шкільним учителям з вимогами професійних і освітніх стандартів.

Очікується, що основними завданнями супервізії стане сприяння у дотриманні вчителями професійного стандарту, професійне консультування за результатами аналізу професійної діяльності вчителя, професійна допомога у запобіганні та подоланні професійних труднощів.

Також під час супервізії здійснюватиметься допомога у визначенні індивідуальних професійних потреб учителів та мотивація до професійного розвитку.

Основними методами супервізії є бесіда, консультування, спостереження, опитування, самооцінювання та аналіз документів.

Водночас результати проведення супервізії не можуть бути підставою будь-яких дисциплінарних стягнень для супервізанта.

Супервізором може бути педагогічний працівник, науково-педагогічний, науковий працівник закладів освіти різних рівнів, наукових та науково-дослідницьких установ, інших установ та організацій, а також інші особи з педагогічною освітою.

Супервізор повинен мати вищу освіту, не менше п’яти років педагогічного стажу, не менше одного року практичного досвіду навчання та освіти дорослих, а також сертифікат, що підтверджує навчання протягом останніх трьох років за програмою підготовки супервізорів.

Супервізія відбуватиметься за ініціативою вчителів, адміністрації школи, органу батьківського самоврядування, органу управління освітою, але виключно за згодою сторін.

Замовник, отримувач послуг та супервізор укладають договір супервізії.

Супервізія здійснюється за узгодженим планом та графіком, які є невід’ємною частиною договору супервізії.

Планується, що супервізія може бути індивідуальною і груповою (від 2 до 10 супервізантів).

Супервізія може здійснюватися очно, дистанційно, очно-дистанційно.

Громадське обговорення проєкту Порядку надання професійної підтримки та допомоги педагогічним працівникам триватиме до 20 березня. Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту приймаються на e-mail: [email protected].

Читайте також:  Молодь не залишається, а старі звикли жити, як коні, - вчителі розкрили особливості своїх шкільних буднів

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.