facebook

Правила посилять через кілька тижнів: частина українців не зможе отримати пенсію

Щороку вимоги зростаютьВ Україні вже з 1 січня для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 31 рік стажу. Зараз норма становить 30 років. З наступного року для виходу на пенсію в 63 роки потрібно від 21 до 31 років стажу, у 65 років – від 15 до 21 років стажу.

Щороку вимоги зростають на 12 місяців.

Такі норми мали підштовхувати українців до офіційного працевлаштування. Реформу ухвалили ще 2017-го.

Однак через коронавірус і повномасштабну війну частина українців з об’єктивних причин втратила можливість офіційно працювати.

Нині українці в середньому виходять на пенсію, маючи 32 роки стажу. Тобто вже за два роки значна частина пенсіонерів не виконає норми для виходу на пенсію вчасно. Критичним моментом стане 2028-й. Такі правила запровадили для того, щоб уникнути загального підвищення пенсійного віку.

Що робити, якщо не вистачає стажу?
Кожен українець може дізнатися про свій стаж в електронній системі Пенсійного фонду (для цього потрібно зайти на портал). Потім варто підрахувати, скільки стажу у вас буде на момент вашого 60-річчя і визначити, чи вистачить вам його.

Є можливість докупити стаж. Якщо ви купуєте стаж безпосередньо перед виходом на пенсію, щомісяця коштуватиме 44% мінімальної зарплати (зараз це 2948 грн). Якщо ви не працюєте офіційно, вам не нараховується стаж і до 60-річчя є ще час, ви можете поступово купувати стаж (по одному місяцю на місяць) за 22% від мінімальної зарплати (зараз 1474 грн).

 

Читайте також:  З 1 квітня українці будуть отримувати субсидії по новому

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.