facebook

Готуйте кишені: як у грудні зміняться пенсії, субсидії та тарифи

У цьому місяці в Україні не планується підвищення розміру пенсій та тарифів на комунальні послуги. Однак деякі одержувачі субсидій можуть очікувати на додаткові легальні пільги для сплати за опалення, а для пенсіонерів передбачені індивідуальні надбавки.Згідно з інформацією РБК-Україна, в грудні тарифи на житлово-комунальні послуги залишатимуться стабільними. Новий рівень цін на комунальні послуги, зокрема на світло, залишається без змін протягом останніх шести місяців. Останнє підвищення цін на світло, яке становило 70%, сталося в червні 2023 року, встановивши тариф для населення на рівні 2,64 грн/кВт-год.

Однак недавно поширилася інформація про можливе подальше зростання цін на електроенергію. На цю тему голова НКРЕКП, Костянтин Ущаповський, в одному з інтерв’ю висловив припущення, що ціни можуть збільшитися до 3 грн/кВт-год для побутових споживачів. Проте офіційні представники Міненерго та НКРЕКП заперечили ці дані, заявивши, що наразі підвищення тарифів для населення не передбачається.

Тарифи на холодне водопостачання та водовідведення можуть різнитися в різних населених пунктах. Їх встановлюють місцеві водоканали за підтримки НКРЕКП. Останнє спроба переглянути ціни відбулася влітку через зростання вартості електроенергії для підприємств, але після втручання уряду рішення було скасовано, і тарифи на холодну воду залишилися незмінними.

Уряд встановив мораторій на підвищення цін на централізоване опалення, гарячу воду та газ для населення до завершення воєнного стану та ще 6 місяців після нього, що залишає ці рішення чинними.

Щодо субсидій, українські домогосподарства, які витрачають понад 15% свого доходу на оплату житлово-комунальних послуг, мають право на їх отримання. З початком опалювального сезону кількість одержувачів субсидій зростає, оскільки витрати на послуги ЖКГ значно збільшуються.

У цьому опалювальному сезоні громадяни, яким призначена субсидія на придбання твердого палива, можуть очікувати збільшення пільг. Додаткова підтримка у вигляді дров та вугілля може становити до 16,2 тис. грн на рік і буде автоматично надана родинам, які вже отримували пільги чи субсидію на придбання твердого пічного палива.

Читайте також:  Військовим значно урізали зарплати: хто із бійців залишився без доплат

Щодо пенсій, в грудні не передбачається масового підвищення пенсійних виплат. Розмір пенсії може зрости лише при досягненні певного віку, а також передбачені індивідуальні надбавки для осіб у віці від 70 років і старших. Для перерахунку пенсії потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду, особливо, якщо особа після виходу на пенсію працювала певний час, але зараз не працевлаштована.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.