facebook

Індексація та надбавки до пенсій з 1 грудня: як зміняться виплати українцям

В Україні доплати до пенсії можуть отримати громадяни, яким виповниться 70, 75 та 80 років до кінця 2023 року.Про це повідомляє “Апостроф”.

Кабінет Міністрів України запланував наступний етап індексації пенсій на весну 2024 року. А з 1 грудня 2023 року надбавки у 300, 456 та 570 гривень отримають пенсіонери, яким виповниться 70, 75 та 80 років, відповідно.

Хто може отримати виплату від ООН

Кошти ООН у рамках міжнародної програми здійснюють додаткові виплати пенсіонерам, які проживають на прифронтових територіях. Не всі пенсіонери матимуть змогу отримати ці доплати. Грошова допомога до кінця 2023 року буде виділена за такими критеріями:

державна пенсія не перевищує 3 тисячі гривень;
пенсіонер є ВПО та проживає в зонах активних або можливих бойових дій;
якщо громадянин не отримував жодних додаткових виплат від міжнародних організацій із 1 березня 2023 року.
Для отримання доплати пенсіонери не повинні додатково оформлювати нічого. Виплата здійснюється автоматично на основі інформації, що міститься у державних реєстрах. Грошова допомога буде перерахована на ті банківські рахунки, на які зазвичай надходять пенсійні виплати, або через Укрпошту.

Розмір доплати визначатиметься як різниця між 3 тисячами гривень та розміром державної пенсії, але не менше 100 гривень. Наприклад, за пенсії у 2,5 тисячі гривень – доплата становитиме 500 гривень.

Читайте також:  "Цим українцям припинять виплачувати пенсію прямо з 1 квітня": у ПФУ повідомили, кого це стосується

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.