facebook

Загальна мобілізація: кого з чоловіків першочергово призвуть у грудні

В Україні вчергове продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до лютого наступного року, а отже чоловіки і надалі отримуватимуть повістки із військкоматів.Кого можуть мобілізувати у грудні розповідає “Апостроф” із посиланням на закон “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Так, мобілізувати можуть військовозобов’язаних та резервістів від 18 до 60 років. Втім, якщо чоловік віком від 18 до 27 років не пройшов строкову службу, його примусово мобілізувати не мають права.

У грудні 2023 року повістку можуть отримати:

придатні та обмежено придатні від 27 до 60 років, із досвідом військової служки або без;
придатні та обмежено придатні від 18 до 27 років, які перебувають у запасі чи резерві після строкової служби, навчання у виші або військової кафедри;
придатні та обмежено придатні чоловіки від 18 до 60 років – за контрактом;
чоловіки до 60 років, яких знято з військового обліку;
чоловіки від 18 до 60 років, яких знято з військового обліку та які не мають права на відстрочку і не скоювали тяжких злочинів.
Варто зазначити, що у листопаді депутати ініціювали законопроєкт, згідно із яким дозволяється мобілізувати 30% від кожного підрозділу правоохоронних органів на період до 6 місяців. Ці зміни передбачають можливість ротації серед військовослужбовців, які були призвані під час мобілізації та служать більше, ніж пів року. Проєкт закону ще не отримав остаточного затвердження.

Читайте також:  Під мобілізацію не попадуть: процедура бронювання чоловіків в Україні змінилася – що потрібно знати

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.