facebook

МОН оголосили важливі зміни: що чекає на дітей

Харчування в школах та дитсадочках болюче питання для батьків. Адже часто вони залишаються невдоволені тим, що їдять їх діти.Уряд України прийняв Стратегію зміни харчування для українських дітей. Впровадити зміни планують вже до 2027 року. Про це під час представлення Стратегії повідомили Прем’єр Міністр Денис Шмигаль та перша леді України Олена Зеленська.

Міністр освіти Оксен Лісовий зазначив, що в країні докладають максимум зусиль, щоб забезпечити здоровим та безкоштовним харчуванням школярів, які навчаються в 1-4 класах та дітей, які належать до пільгових категорій.

Основні пункти реформи

1) Формування в дітей здорових звичок. Одним з ключових завдань є зменшення рівня захворюваності неінфекційними хворобами серед українців. Йдеться про ті хвороби, які розвиваються внаслідок шкідливих звичок, нестачі активності або нездорового харчування.

2) Підвищення кваліфікації кухарів. Планують створити збірники рецептур для закладів освіти та навчальна програма, які допоможуть полегшити роботу на кухні.

3) Усучаснення їдалень в школах. Для українських шкіл вже розробили та впроваджують три технологічні моделі організації харчування.

Метою реформи є забезпечення школярів не лише здоровою та корисною їжею, а й якісним та смачним харчуванням.

Читайте також:  Можуть продовжити: коли закінчиться навчальний рік 2022 – 2023 в Україні

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.