facebook

Яких змін очікувати з мобілізацією-2024: що зміниться для ухилянтів

Наразі у законодавстві України є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від мобілізації. 2024 року це може змінитися.Детальніше про це розповідає “Заборона”.

Серед головних змін, які можуть бути запроваджені в нашій країні, є повноцінний запуск е-реєстру призовників, над яким працюють з 2017 року. Інформація буде збиратися з багатьох електронних баз. Крім того, подати інформацію до військкоматів можна буде самостійно онлайн.

Щоб посилити мобілізаційні потужності, в країні впровадять такі зміни:

залучать більшу кількість українців до військового резерву;
створять автоматизовану систему контролю та обліку підготовки людей до військової служби та національного опору;
розширять перелік категорій людей, придатних до заклику навчання чи участь у бойових діях;
впровадять у діяльність органів військового управління Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг”;
запровадять практику бойового стажування – передбачає направлення нещодавно мобілізованих та навчених військовослужбовців до досвідчених фронтових підрозділів для їх підготовки.
Головне інновацією стане впровадження е-реєстру. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, е-реєстр вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Процес завершено вже на 90%. Він наголосив, що це закрита система, яка має захищений контур. Федоров заявив, що це досить захищений продукт, який не має натяків на можливість бути вразливим.

Для повноцінної роботи бази потрібно ухвалити проєкт закону під номером 10062, який перебуває на розгляді профільного комітету. Він передбачає, що військовозобов’язані зможуть подавати свої дані військкоматам (ТЦК) або перевіряти інформацію про себе онлайн. Працюватиме все через Дію.

У базі будуть такі дані:

персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
контактні та паспортні дані;
про сімейний стан, освіту, місце роботи, наявність дітей;
відомості про дати та цілі всіх поїздок за кордон та дати повернення;
дані про наявність судимостей;
наявність підстав для виїзду за кордон під час воєнного стану;
результати явки до ТЦК та проходження медкомісії,
відомості про участь у бойових діях, отримання бойових поранень тощо.

Читайте також:  Мобілізація по-новому, вручення повісток і загроза блокування банківських карток: адвокат дав роз'яснення

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.