facebook

З 1 листопада зміниться грошова допомога для ВПО: як саме

Правила оформлення виплат для внутрішньо переміщених осіб зміняться із 1 листопада. Це торкнеться лише тих ВПО, які вперше звертаються до органів соцзахисту по грошову допомогу від держави.Грошова допомога для ВПО: стало відомо про зміни з 1 листопада – today.ua
Стало відомо, що наступного місяця більше не потрібно оформлювати виплати всім переселенцям особисто. Це може зробити один член сім’ї за своїх родичів. Нововведення відносяться до українців, які стали ВПО та вирішили отримати фінансову підтримку. Для тих, хто звертався по гроші раніше, нарахування продовжили автоматично з серпня. Вони отримуватимуть гроші до січня 2024 року, а потім очікується перегляд.

Як відомо, зараз переселенці отримують на місяць по 2000 грн на дорослого та по 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю. Посібники нараховують 15-го та 28-го числа.

В Україні офіційно зареєструвалися понад 2,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, яким надано грошову допомогу. Наразі соціальна підтримка громадян займає другу позицію щодо витрат – після оборонної сфери.

Нагадаємо, що 140 тисячам переселенців відзначили виплати. Багато хто з них без поважних причин виїхав за кордон і не повернувся за 30 днів. Дехто здійснив дорогі покупки – більш ніж на 100 тис. грн. Були й ті, хто отримував держпідтримку та купив нові елітні авто, дорогоцінні метали чи іноземну валюту.

Прав на держдопомогу немає в українців, які вчинили злочини та відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Виплат позбавили і переселенців, котрі повернулися додому.

Читайте також:  В Україні на заправках дешевшає пальне: перші деталі

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.