facebook

Тарифи на Укренерго в Україні подвоюються: чим це обернеться для всіх

Компанія Укренерго має намір з 2024 року вдвічі підвищити тарифи на передачу і диспетчеризацію електроенергії.Такий різкий стрибок цін може призвести до обвалу економіки країни. Причому постраждає не лише бізнес, а й кожен українець. Навіть більше, нові тарифи від Укренерго стануть катастрофою для оборонної галузі.

Про це написав у своєму Facebook директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Багато українських підприємств уже зараз ледве витримують тягар вартості енергоносіїв, яка постійно зростає. Проте наступного року їм доведеться платити за електроенергію ще більше, каже аналітик. Як стало відомо, компанія Укренерго наступного року вирішила підвищити тарифи на передачу та диспетчеризацію електроенергії одразу вдвічі. Ці плани закладені в проекті, опублікованому Укренерго.

І це при тому, що цьогоріч Укренерго вже значно підвищила тарифи на свої послуги: тариф на передачу – на 40% і тариф на диспетчеризацію – на 54%. Однак цього, очевидно, керівництву компанії здалося замало. Воно вирішило не розмінюватися на дрібниці і підняти тарифи ще вдвічі до нинішньої ціни.

“У мене велике питання: наскільки обґрунтовані нові тарифи в наших умовах?.. Яким буде негативний ефект для економіки. Може, варто порахувати? Мені здається, що буде дуже серйозний удар по всьому бізнесу, насамперед – по малому та середньому”, – пише аналітик.

Збитки неминучі не тільки для “цивільного” бізнесу, який виробляє товари і надає послуги для широкого вжитку. Може трапитися грандіозний обвал і в оборонній галузі, яку Україна тільки-но почала налагоджувати. Багато підприємств оборонного сектора (а вони, як правило, дуже енергоємні) не витримають такого тарифного навантаження і зійдуть з дистанції.

Що це означає для України на тлі скорочення партнерської допомоги та одночасного нарощування виробництва боєприпасів у РФ, пояснювати не варто.

Читайте також:  Такого не було давно: українців попередили про потужну магнітну бурю

“У дуже короткій перспективі цей тариф “Укренерго” вдарить по нашій оборонці, яку ми спільними зусиллями разом із народом та міжнародними партнерами перевантажуємо та запускаємо 20-й місяць поспіль. Може, не варто експериментувати з цим у воюючій країні?” – запитує Кулик.

Природно, що нові тарифи від Укренерго вдарять не лише по бізнесу. Частину витрат, причому більшу, бізнес перекладе на плечі споживачів, підвищивши ціни на свої товари. Таким чином, українцям доведеться ще більше вивернути кишені.

При цьому на українців чекає ще й анонсоване підвищення тарифу на електроенергію після закінчення опалювального сезону. Ні точної дати, ні точної цифри цього підвищення поки що ніхто не знає. Але кажуть, що вартість електрики може зрости вдвічі.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.