facebook

Нова система у нарахуванні: пенсія українців буде не нижче за 30% їхньої середньої зарплати

Основна мета оновлення пенсійної системи — забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 22 вересня, повідомляє урядовий портал. 

Із 1 березня 2024 року вже вдруге під час великої війни ми проведемо індексацію пенсій, тепер уже за новою, бальною системою”, – написав він.

За словами Шмигаля, накопичувальну пенсійну систему планують запускати в Україні із 2025 року.Як повідомив Прем’єр-міністр, у нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

“Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент. Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, — отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні — отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої — 8 балів”, — зазначив очільник Уряду.

Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати.

Він додав, що уряд зробить солідарну пенсійну систему, яка буде захищена від інфляції та девальвації.

Читайте також:  Кому платять пенсії по 100 тис. Грн: названа особлива категорія українців

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.