facebook

Не лише вчителів: українців масово змушують повернути 6500 грн – хто у списках

Українців масово змушують повернути отримані від держави 6500 грн
Весною 2022 року деяким українцям держава призначила виплату у розмірі 6500 грн у рамках програми “єПідтримка”. Але, як виявилося, не всі законно отримали цю допомогу, а потім з українців почали вимагати її повернути. Наразі розширилося коло осіб, з яких держава вимагає повернути цю суму, повідомляється в Telegram-каналі Ніни Южаніної.Нардеп зазначає, що, як виявилося, не лише співробітників освітньої галузі змушують повернути цю допомогу, а й інших працівників бюджетних установ.

Міністерство економіки на запит видання “Українські новини” повідомило, що станом на 10 серпня поточного року 46 254 фізичних осіб, що становить 77% від загальної кількості, так і не повернули поки що до бюджету країни отриману грошову допомогу. Загальна сума неповернених коштів становить 390 млн. 13 тис. грн.

При цьому повернули отримані від держави виплати у розмірі 6500 грн 13 748 осіб, тобто всього 23% від загальної кількості тих, хто отримав таку допомогу. Сума, яку повернули, становить 88 млн. 715 тис. грн.

Загальна кількість одержувачів, яким помилково виплатили таку допомогу становить 60 002 осіб, з них 25 524 осіб є співробітниками бюджетних установ.

Южаніна зазначила, що ця історія вже триває рік, і вона не виключає, що такими темпами вона триватиме роками.

При цьому Южаніна процитувала слова прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про те, що Кабмін продовжує формувати нову філософію соціальної політики за трьома напрямками:

Якісні реєстри постачальників та одержувачів соціальних послуг;
Принцип “гроші ходять за людиною”, створені задля ефективності використання грошей;
Цифровізація соціальних послуг.
Южаніна зазначила, що начебто все активно впроваджується, але чомусь сумно від таких заяв про чергові реформи.

Читайте також:  У Польщі невідомі напали з ножем на двох українок, одна з них загинула

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.