facebook

Як раніше вже не буде: Які зміни проводять з 1 серпня і що повертають

Наближається час, коли на українців очікують значні зміни. Запропоновані правила пройшли палку дискусію у стінах Верховної Ради, голосування за правки і, як підсумок, набирають чинності з 1 серпня 2023 року.Мова про законодавчу ініціативу під номером 8401. Цим документом в Україні повертають довоєнні податки. Сам законопроєкт пройшов тернистий шлях: було голосування в першому читанні, далі внесення правок, друге читання… Навіть так звані «блокуючі» правки вносили парламентарі. Але в підсумку зміни отримали «зелене» світло. Зараз тільки підпис Володимира Зеленського відділяє його від вступу в дію.

Отож, ще раніше, на початку війни, деякі підприємці отримали пільги. Спочатку такі «поблажки» планували тримати до закінчення воєнного стану, втім, цього року народні обранці вирішили їх скасувати. Як раніше вже не буде і з 1 серпня українці, які є фізичними особами-підприємцями, повинні платити по повній єдиний податок. Виключення зробили тільки для ФОПів, місце податкової реєстрації яких значиться територія активних бойових дій чи тимчасово окупована. Вони сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі.

Надаватимуть тим, хто багато працював: частина українців отримає доплати

Повертають із двовідсоткової ставки єдиного податку і ФОПів третьої групи. З 1 серпня 2023 року вони платитимуть 5%, але є певні особливості. Точно цю суму будуть платити нові підприємці, а «старим» дали можливість обрати групу і ставку. Для цього потрібно звернутись з заявою. Якщо цього не зробити, то автоматично їх переведуть на сплату ЄП у 5%.

Важливою є інформація і про перевірки. Мораторій на документальні перевірки продовжено, але це не стосується тих підприємців, які виробляють (або реалізують) підакцизні товари, надають фінпослуги та мають відношення до азартних ігор. Українці, які дотичні до зазначених родів діяльності, в разі порушень будуть вимушені сплатити штрафи.

Читайте також:  Українці накопичили величезні борги за комуналку: чи штрафуватимуть, коли переглянуть тарифи та як платити

Варто ще зазначити і про те, що як мінімум 25 тисяч громадян просять президента накласти вето на законопроєкт № 8401. Петиція із таким закликом зібрала необхідну кількість підписів і тепер глава держави повинен на неї відреагувати. Аргумент, який наводять люди: відверто зараз не всі ФОПи можуть потягнути додаткові витрати. Є вірогідність, що частина з них припинить свою діяльність. Інший момент — фінансовий тягар перекладуть на плечі покупців і ціни на товари чи послуги зростуть.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.