facebook

“Я хочу, щоб почули це всі”: глава НБУ зробив важливу заяву про обмін долара

Критична ситуація із валютним ринком, де приватні обмінники та банки вирішили встановити свої правила обміну доларів, через що чимало українців втратили немало своїх заощаджень, наразі підходить до логічного виходу – чіткої заяви НБУ.Особливо це стосувалося так званих “старих” доларових купюр, які обмінники приймати відмовлялися. В Тернополі ця проблема теж була і не лише в обмінниках, але і в банках.

Касири у відділеннях банку чи валютообмінних пунктах не мають права відмовляти у прийнятті купюр іноземної валюти, якщо такі купюри пройшли детектор та лічильник.

Про це заявив голова Національного банку Андрій Пишний у телемарафоні, зазначивши при цьому, що якщо громадянам раптом відмовляють у прийнятті валюти, намагаючись пред’явити якийсь наказ або пояснюючи щось, завжди можна оскаржити ці дії, звернувшись до керівництва банку безпосередньому в цьому відділенні.

“Тепер касир у відділенні банку, у валютообмінному пункті не має права вам відмовити, якщо валюта, купюра, яку ви йому даєте для обміну, пройшла лічильник і пройшла детектор. Все. Крапка. Я хочу, щоб почули це всі – і валютообмінники, і громадяни”, – сказав Пишний.

Що робити, якщо в обміниках не приймать валюту?
Раніше УНІАН писав про те, що в обмінниках можуть відмовити в обміні зношених доларових купюр у разі, якщо:

купюра має кілька пошкоджень;
купюра дуже зношена;
порвана купюра;
на купюрі є плями.
У цих випадках банк або фінансова установа (обмінник) може запропонувати відправити купюру на інкасо – тобто, на обмін в іноземний банк. Але за це доведеться заплатити – 10-30% від номіналу банкноти. Тобто, якщо відправити на інкасо 100 доларів, то назад можна повернути тільки 70.

Читайте також:  “Вона вже остаточно глузд втратила”: Савченко зробила Філатову таку пропозицію, що у вас очі на лоба полізуть

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.