Розмір мінімалки: українцям розповіли, що буде із зарплатами 2024 року
Мінімальна зарплата може зрости.
В Україні обговорюють перерахунок зарплат на 2024 рік. Мінімальну зарплату планують збільшити до 7651 грн.
Про це йдеться у повідомленні Федерації профспілок.
Зокрема, заступниця міністра економіки України озвучила пропозиції Мінекономіки на 2024 рік, надані Мінфіну для попередніх розрахунків:
розмір мінімальної зарплати – 7651 грн (2023 року – 6700 грн)
розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 3 443 грн (2023 року цей показник становить 2893 грн)
Раніше стало відомо, що українцям 2023 року, швидше за все, не підвищуватимуть розмір мінімальної зарплати — вона залишиться на рівні грудня 2021 року, тобто 6,5 тисячі гривень. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів з посиланням на слова заступника міністра Романа Єрмоличева під час зустрічі щодо держбюджету 2023 року.
“Близько 5,5 млрд грн буде закладено на забезпечення житлом ветеранів війни, адже ця категорія громадян є вкрай важливою. Також буде забезпечено своєчасну виплату пенсій, соціальних допомог, виплати заробітних плат медикам і педагогам. Мінімальна заробітна плата буде на рівні грудня минулого року”, — зазначив Роман Єрмоличев.
Зазначимо, що у травні, за даними Державної служби зайнятості, середній розмір заробітної плати у доступних вакансіях становив 11 тисяч грн:
працівникам сфери торгівлі та послуг пропонують 12 тис. грн
кваліфікованим робітникам сільського та лісового господарств — 8 тис. грн
кваліфікованим робітникам з інструментом — 11 тис. грн
робітникам з обслуговування обладнання та машин — 12 тис. грн
Раніше в НБУ повідомили, що рівень середньої номінальної зарплати в Україні цього року зросте на 21,9%, а реальної, тобто з урахуванням інфляції, — на 3,7%.Як прогнозує НБУ, 2023 року зарплати українців підвищаться завдяки подальшій адаптації бізнес-сектору до роботи в умовах високих ризиків. Також на рівень зарплат впливатиме м’яка фіскальна політика. Надалі основним чинником стане підвищення попиту робочої сили в умовах прискорення економічного зростання.
Шукайте деталі в групі Facebook