facebook

Чому на Великдень заборонено ходити на кладовище

Деякі люди на честь Великодня відвідують не тільки церкву, але й цвинтар. Однак ця традиція насправді є помилкою, пишуть Вікна.



Як чинити правильно пояснив священник Української православної церкви Григорій Трухан. За його словами, Великдень є великим святом, яке присвячене звільненню від смутку та скорботи.

“Воно символізує перемогу над смертю. Ходити на кладовище не можна не тільки у день Воскресіння Господнього, а й весь наступний тиждень. Адже він вважається святковим”, – розповів священнослужитель.

Однак він пояснив, що відвідування кладовища у Пасху гріхом не є. Втім, в такому разі не варто багато сумувати та плакати.

Коли на Великодні свята можна відвідувати цвинтар
У церковній традиції святкування Великодня присвячений цілий тиждень, після чого починається спеціальний період, коли відвідувати могили померлих не тільки доречно, але й вітається. Це так звані Проводи або Радониця – свято, в якому сплелися дохристиянський культ померлих з християнським символізмом Пасхи. Головним днем Радониці є вівторок. У цей день вперше після Великодня у церквах служать панахиду.

В народі прийнято приносити померлим частування – паски та крашанки, а також солодощі, випічку, крупу, часом алкоголь та сигарети. Також на могилах влаштовують поминальний обід. Церква не схвалює цю традицію і закликає не носити їжу на кладовища. Однак і не засуджує її однозначно. Натомість закликає вірян присвятити день молитвам за душі померлих.

Читайте також:  Українцям заборонять купувати сигарети й алкоголь у супермаркетах: нардепи вирішили змінити правила

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.