facebook

В Італії вважають, що за міграційною кризою в ЄС стоїть ПВК Вагнер

Близько 20 тисяч людей прибули до Італії цього року в порівнянні з 6100 за той же період 2022 року.
Російські найманці з приватної військової компанії Вагнер стоять за напливом човнів із мігрантами, які намагаються перетнути Середземне море та потрапити до Європи. Про це у понеділок, 13 березня, заявив міністр оборони Італії Гвідо Крозетто, пише Reuters.

На думку силовика, таким чином Росія мститься країнам, які підтримують Україну.

“Я думаю, тепер можна з упевненістю сказати, що потік мігрантів, що виходить з африканських країн, значною мірою є частиною чіткої стратегії гібридної війни, яку здійснює ПВК Вагнер, використовуючи свій вплив в деяких африканських країнах”, – сказав міністр.

Він також зазначив, що цього року до Італії прибуло близько 20 000 осіб порівняно з 6 100 за той же період 2022 року.

При цьому Крозетто закликав союзників по НАТО допомогти Італії впоратися зі зростаючою кількістю мігрантів, які прибувають до країни.

“НАТО стає сильнішою, якщо проблеми, що виникають в результаті колективного вибору, також поділяються між членами. Але альянс ризикує дати тріщину, якщо не допомагати країнам, які найбільш схильні до різних проблем”, – сказав міністр.

У свою чергу ватажок “вагнерівців” Євген Пригожин відповів на заяву Крозетто аудіоповідомленням з нецензурною лайкою в Telegram: “Ми не уявляємо, що відбувається з кризою мігрантів, нас це не стосується”. Він використав низку нецензурних слів для опису Крозетто та закликав його звернути увагу на власну країну.



Сили “Вагнера” діють у Лівії, Малі та Центральноафриканській республіці.

Раніше в Італії біля міста Кротон в регіоні Калабрія затонуло рибальське судно, на якому мігранти сподівалися дістатися півдня Італії.

Нагадаємо, Польща з 10 лютого закрила прикордонний перехід з Білоруссю Бобровники – Берестовиця з метою безпеки. У Білорусі, у свою чергу, розкритикували таке рішення.

Читайте також:  Італія не відкриватиме кордони, попри рішення ЄС

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.