Рада ухвалила закон: Що учні складатимуть замість ЗНО та ДПА – список обов’язкових предметів
На замітку батькам!
У Раді вирішили, що 2023 року складатимуть українські випускники
Для учнів певних класів наприкінці року передбачено складання важливих іспитів. Для учнів 4-х та 9-их класів це ДПА, а для 11-их класів – ЗНО. Але Верховна Рада проголосувала за новий формат тестування, повідомляється у Telegram-каналі міністра освіти та науки Сергія Шкарлета.
Він повідомив, що народні депутати у четвер, 23 лютого, підтримали урядовий проєкт Закону України, який визначає формат вступу у 2023 році. Ідею підтримали 285 народних обранців.
Учні 11-их класів звільняються від здачі державної підсумкової атестації (ДПА). Натомість вступне випробування для них проводитиметься у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ).
Він складатиметься із трьох предметів, два з яких будуть обов’язковими: українська мова та математика. Ще один предмет випускник зможе обрати самостійно серед таких предметів: історія України, іноземна мова, біологія, фізика та хімія.
Шкарлет також поділився важливою деталлю майбутнього тестування, його випускники здадуть за один день.
Міністр освіти України наголосив, що безпека учнів була, є та буде на першому місці.
Чиновник висловив подяку народним депутатам, співробітникам освіти, батькам за те, що ті приєдналися до обговорення цієї теми та підтримали важливе рішення.
Варто зазначити, що НМТ було запроваджено у 2022 році у зв’язку з повномасштабним російським військовим вторгненням як альтернативу ЗНО.
Торік тест проходив в онлайн-форматі з трьох предметів: української мови, математики та історії України.
З інших предметів тестування не проводилося на відміну від планів цього року. На виконання тесту давалося 120 хвилин.
Але цього року випускники складатимуть тест уже у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів. Час збільшать до 180 хвилин, два предмети обов’язковий, а третій – на вибір.
Шукайте деталі в групі Facebook