facebook

У кілька разів заразніший: чи може новий штам коронавірусу “Кракен” спричинити нову пандемію

Не так давно в Україні було зафіксовано перший випадок захворювання на новий штам коронавірусу. Перший випадок зараження “Кракеном” зафіксували на Сумщині в людини, яка не проходила курс вакцинації. Проте чи може новий штам спровокувати хвилю пандемії?



Відповідь на це питання дала лікар-інфекціоніст Тетяна Курпас, передає “РБК-Україна”.

За симптомами “Кракен” дуже схожий на штам “Омікрон”. Серед основних ознак захворювання відзначають:

підвищення температури
слабкість головний і м’язовий біль
нежить і чхання
кашель
першіння в горлі
погіршення апетиту
діарею.
Сімейний лікар Михайло Цюрак каже, що “Кракен” є заразнішим, ніж “Омікрон”. Його слова підтверджує лікар-інфекціоніст Тетяна Курпас.

“Штам характеризується сильною здатністю зв’язуватися із рецептором господаря. Якщо говорити простою мовою, це означає, що “Кракен” може легше проникнути крізь імунну систему організму, що робить його заразнішим”, – каже вона.

Чи може статися нова хвиля пандемії

За прогнозами Європейського центру профілактики та контролю за захворюваннями, “Кракен” стане домінантним у світі в період з лютого по березень 2023 року.

“На сьогодні випадки зараження виявлено вже у 38 країнах. Таким чином, можна говорити про те, що “Кракен” може призвести до збільшення випадків зараження ковідом та спричинити новий сплеск пандемії у світі”, – пояснює фахівець.

Проте медик відразу заспокоює: оскільки “Кракен” не має нової симптоматики, не варто вважати його небезпечнішим за попередні штами, хоч він і є більш заразним.

Головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак каже, що правила збереження здоров’я залишилися незмінними, оскільки саме вони є найбільш дієвими. Нагадаймо їх:

обов’язкова вакцинація від вірусу
регулярне миття рук і носіння маски
підтримка імунітету в холодну пору року
дотримання безпечної дистанції в громадських місцях.

Читайте також:  Вбивча харчова інфекція на Волині: дворічний хлопчик помер, вагітна і троє дітей – в лікарні

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.