facebook

Євросоюз готується активно повертати мігрантів на батьківщину: що чекає на українських біженців

Європа наповнена мігрантами. Через це Євросоюз ухвалив курс на стримування міграції та витіснення мігрантів зі своєї території. Чи постраждають внаслідок таких рішень українські біженці, поки що достеменно невідомо.



Про нову міграційну політику ЄС розповідає eurointegration, посилаючись на публікацію в Reuters.

Європу наповнили мігранти. Через це в Євросоюзі продумують, як стримати їхній наплив і заразом, як хоча би частково видворити за межі ЄС тих, які туди вже проникли. Обговорюються різні проекти, включаючи будівництво високих огорож уздовж кордону та створення міграційних центрів поза межами Євросоюзу.

За повідомленнями прикордонної агенції ЄС Frontex, лише за минулий рік до Європи нелегально просочилося близько 330 тисяч людей. Йдеться саме про нелегальні перетини кордонів Євросоюзу, оскільки легальних мігрантів (а це зараз переважно наші співгромадяни) набагато більше. Однак саме нелегальні мігранти створюють певну загрозу західноєвропейському суспільству.

Експерти кажуть, що торішня кількість мігрантів, які знайшли собі притулок у ЄС, найбільша з 2016 року. Здебільшого вони проникають до Євросоюзу через балканські країни, просочуючись через їхні західні рубежі. Далі вони розосереджуються по всій Європі. І більшість вважає за краще осісти там надовго, якщо не назавжди.

“Ми маємо величезне збільшення кількості нелегальних мігрантів. У нас дуже низький рівень повернення, і я бачу, що ми можемо досягти значного прогресу”, – каже єврокомісар з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Лише п’ята частина всіх нелегальних мігрантів, перечекавши якийсь час, повертається на батьківщину. У керівництві ЄС вважають, що з урядами країн, які є основними “постачальниками” нелегальних мігрантів, проводиться недостатня робота. Вони насамперед мають бути зацікавлені, щоб їхні громадяни поверталися на батьківщину.

Міністри міграції з 27 країн ЄС зібралися напередодні саміту лідерів ЄС, який має відбутися 9-10 лютого, щоб скоординувати свої дії з питань нелегальної міграції.

Читайте також:  Сержант Кондрат із Польщі врятував на кордоні малюка з України: Браво! (ВІДЕО)

Вони виробили проект спільного рішення, в якому йдеться про те, що ЄС буде прагнути до скорочення кількості мігрантів на своїй території.

Щодо українських біженців, то поки що ці дії не повинні зачепити наших співгромадян. По-перше, тому що українці потрапляють до ЄС здебільшого легально. По-друге, багато наших громадян прагнуть працевлаштуватися, щоб не створювати додаткове навантаження на економіку ЄС. По-третє, завдяки великому припливу працьовитих українців, багато європейських роботодавців зуміли закрити вакансії, які в них роками “припадали пилом”.

Але, очевидно, згодом перегляд міграційної політики буде неминучим і щодо українців. Перші сигнали про це вже надходять: у багатьох європейських країнах запроваджують плату за проживання українських біженців, а також скорочують соціальні виплати.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.