facebook

У Міненерго розповіли, що буде з відключеннями електроенергії в Україні

Після масованої ракетної атаки 14 січня 2023 року ситуація в енергетиці країни помітно погіршилась. Внаслідок цього відключення електроенергії почастішали. Проте вже на 20 січня енергетики змогли дещо підвищити обсяг генерації і скоротити період відключень електроенергії.Про покращення ситуації в енергетичному секторі країни заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час ефіру телемарафону, повідомляє видання Укрінформ, посилаючись на прес-службу Міністерства енергетики.

Росія вже завдала 12 ракетних атак на об’єкти енергетики України. Окрім ракетних, було скоєно і 14 ударів дронами. Все це зумовило кризу в енергетичній системі країни. Також слід додати, що низка об’єктів електрогенерації залишаються на тимчасово окупованих територіях. Погіршила тяжку ситуацію в країні і остання атака 14 січня. Проте вже до 20 січня у Міненерго з’явилися оптимістичні прогнози.

“Ми зараз працюємо над тим, щоб якнайшвидше відновити об’єкти генерації, щоб виробляти електроенергію в максимально можливому обсязі. Також важливо відновлення ліній електропередачі та підстанцій, які забезпечують передачу електроенергії з одного регіону до іншого. ми додали генерації до системи та відремонтували певні підстанції, які дозволяють передавати більше електроенергії”, – повідомив голова Міненерго Герман Галущенко.

Також Галущенко нагадав, що на кожну область виділено свій ліміт споживання електроенергії. Пропорційним розподілом такого ліміту електрики між усіма споживачами у регіоні займається оператор системи розподілу в області. Винятком є об’єкти критичної інфраструктури. Там графік відключень не поширюється. Однак багато операторів зловживають покладеними на них повноваженнями, і тому фіксується багато порушень.

“За порушення НКРЕКУ вже оштрафувала три обленерго та персонально їхніх керівників. Санкції до порушників вживатимуть і надалі”, – наголосив міністр.

Читайте також:  Тарифи на електроенергію будуть підвищувати ще раз: що зміниться для споживачів у квітні

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.