facebook

Україна поки не вступить до ЄС: у Єврокомісії назвали ключову умову

Україну не приймуть до членів Європейського Союзу до кінця війни. Країна не стане повноцінним членом союзу, доки на її території знаходяться російські війська.

У ЄС чекатимуть закінчення війни для прийняття України до союзу


Про це заявив заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс в інтерв’ю DW. “Ні, це неможливо. Але вся ідея в тому, щоб Україна вийшла з цього конфлікту переможницею, суверенною, незалежною, вільною і мала можливість сама зробити цей вибір”, – сказав Тіммерманс у відповідь на запитання, чи може Україна стати членом ЄС, допоки її території є російські військові.

Він також запевнив, що доти ЄС надаватиме Україні допомогу. Крім того, за словами Тіммерманса, членство України “змінить характер Євросоюзу”.

Єврочиновник порівняв майбутній вступ України до ЄС із найбільшим разовим розширенням Євросоюзу у 2004 році за рівнем впливу. Особливо важливою, за його словами, є роль України у стратегії енергетичного переходу.

“Нам потрібно зробити Україну частиною майбутньої водневої економіки ЄС. Україна ідеально підходить для того, щоб стати великим виробником зеленого водню та біометану, які будуть потрібні для чистої економіки Європи в майбутньому”, – заявив Тіммерманс.

Нагадаємо, 23 червня 2022 року Україна офіційно набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Це наймасштабніший крок на шляху євроінтеграції країни.

Однак для прийняття до складу ЄС необхідне виконання Копенгагенських критеріїв, встановлених для всіх кандидатів ще 1993 року. Серед них – наявність стабільних державних інститутів, ринкова економіка, що діє, і здатність ефективно виконувати зобов’язання члена союзу. Окремо Україна зобов’язалася виконати сім умов Єврокомісії, включаючи проведення судової реформи, боротьбу з корупцією тощо.

Читайте також:  Польща вимагала від України ультиматуму, заявивши, що без неї «неможливо мріяти про вступ до ЄС»

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.