facebook

В Україні не всі 60-річні зможуть вийти на пенсію: скільки доведеться доплатити за стаж

В Україні змінили вимоги для виходу на пенсію у 60 років. Для цього знадобиться щонайменше 30 років стажу. Тим, кому бракує стажу, нададуть можливість його докупити. За кожен рік доведеться заплатити 34 320 грн.

Хто і скільки може отримати


Як розповіла адвокатка Віра Тарасенко, першими двома способами купівлі стажу є укладання з Пенсійним фондом договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, коли ви самі можете на цілком законних підставах докупити у держави ту кількість страхового стажу, якої бракує для виходу на пенсію, пише “Мінфін”.

Скільки коштує стаж:

1 рік – 34 320 грн.
2 роки – 61 776 грн;
3 роки – 82 368 грн;
4 роки – 96 096 грн;
5 років – 102 960 грн.
Перший вид договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є дешевшим, але більш тривалим для вирішення питання виходу на пенсію. Він укладається на конкретний термін, раніше від якого на пенсію вийти не можна. Оплати провадяться за ним раз на місяць.

Його можна укласти на період від одного року, не менше як на рік і до п’яти років. І вийти на пенсію можна лише після закінчення його терміну дії.

Другий вид договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дає змогу одноразово докупити весь страховий стаж, якого бракує, й одразу ж вийти на пенсію, не чекаючи на закінчення року або більш тривалого терміну.

За ним можна докупити страховий стаж як за 1-2 місяці, так і за рік чи максимум за 5 років. Він дає змогу вирішити питання купівлі необхідного стажу швидше, але це вдвічі дорожче, ніж попередній варіант.

Читайте також:  Україна отримала від західних партнерів 10% від тієї зброї, яку просила, - Маляр

Для придбання стажу необхідні такі документи:

заповнена заява про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції;
копія трудової книжки (за наявності);
виписка із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
копія документа, що засвідчує особу (наприклад, паспорта).

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.