facebook

Українці мають сплатити податки за свої квартири: кому і скільки доведеться віддати до бюджету

В Україні в 2023-му податок на квартири та будинки доведеться сплатити у тому випадку, якщо торік на території населеного пункту, де знаходиться нерухомість, не велися військові дії або територія не перебувала в окупації. Доведеться платити за кожен зайвий квадратний метр.

Які податки та хто заплатить


Про це йдеться у законі 2142-ІХ.Розмір податку та норма площі житла описані у статті 266 Податкового кодексу України. Зайвою вважається площа будинку від 120 кв. м і квартири – від 60 кв. м. Платіжки надходять за минулий рік. Так, 2023-го потрібно буде заплатити за 2022-й. Кожному власнику “зайвої” нерухомості прийде квитанція (до 1 липня).

З моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. 2023-го це 97,5 грн.

Також місцева влада може збільшити “норму”. Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 кв. м. Припустімо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею.

Читайте також:  Евакуйованих українців з Китаю привезуть на Львівщину, – соцмережі

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.