facebook

Як буде проходити мобілізація в Україні 2023 року та кого найбільше потребують у ЗСУ: роз’яснення

2023 року мобілізація в Україні продовжиться. Так, 16 листопада депутати Верховної Ради проголосували за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації до 19 лютого.

Як буде проходити мобілізація в Україні 2023 року та кого найбільше потребують у ЗСУ: роз’яснення 


Таким чином, до армії будуть призивати осіб віком від 18 до 60 років, здатних виконувати військовий обов’язок. Докладніше про те, кого стосуватиметься мобілізація, розповідає OBOZREVATEL.

Кого мобілізують 2023 року

Перевагу у військкоматах будуть віддавати тим, хто вже має військовий та бойовий досвід.

Водночас у Міністерстві оборони не заперечують, що для комплектації підрозділів професіоналами певних спеціальностей можуть мобілізувати чоловіків без бойового досвіду, якщо потрібна їхня спеціалізація, щоб задовольнити недокомплект.

Однак перед вступом на військову службу такі мобілізовані обов’язково проходять навчання.

Що таке загальна мобілізація

Загальна мобілізація – це оперативний механізм поповнення рядів Збройних сил України, який проходить по всій території України. Вона триває 90 діб після оголошення, але може бути продовжена ще на 90 днів.

З початком масштабного вторгнення РФ воєнний стан та загальну мобілізацію продовжували вже чотири рази. Вперше її було оголошено 24 лютого до 25 травня 2022 року, потім продовжено до 23 серпня, до 21 листопада і до 19 лютого 2023 року.

У разі потреби військовозобов’язаних призивають командири відповідних військових частин за розпорядженням Генерального штабу Збройних сил України.

Після отримання повістки необхідно з’явитися за викликом і стати на облік.

Етапи загальної мобілізації

Загальна мобілізація здійснюється в чотири етапи відповідно до потреб та можливостей ЗСУ під час війни.

Перша хвиля – оперативний резерв, коли призивають колишніх військовослужбовців віком до 40 років з бойовим досвідом або які служили в армії. Йдеться в основному про ветеранів АТО чи бійців ООС.

Читайте також:  "Мобілізація в Україні": цим чоловікам повторно вручать повістки, плани призову торкнуться нових груп громадян

Друга хвиля стосується колишніх військових, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом та не потрапили в першу чергу.

Третя – це мобілізаційний резерв, коли мобілізують до армії офіцерів запасу та військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри вишів.

Четверта – громадський резерв. Закликаються всі громадяни України віком від 18 до 60 років, які не мають обмежень щодо стану здоров’я.

Варто зазначити, що в Україні ці черги не визначені на державному рівні, тож офіційно не діють.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.