facebook

Ісландія відкликала заявку на вступ до Євросоюзу

В МЗС Ісландії вважають, що інтересам Ісландії більше відповідає перебування поза Євросоюзом

110873


Ісландія оголосила про відкликання своєї заявки на вступ до Євросоюзу. Таким чином, уряд євроскептиків, який прийшов до влади два роки тому, виконав обіцянки, дані виборцям.

Про відкликання заявки Едгара Ринкевича, главу МЗС Латвії, головуючої в Раді ЄС, повідомив у ході зустрічі міністр закордонних справ Ісландії Гуннар Браги Свенссон. Він передав Ринкевичу лист на адресу керівництва ЄС про відмову від Рейк’явіка відновлення переговорів про вступ до Євросоюзу.

“Таким чином, уряд вважає, що Ісландія вже не є країною-кандидатом (на вступ до Євросоюзу), і просить ЄС надалі діяти відповідно з цим рішенням”, – йдеться в повідомленні.

Свенссон підкреслив у ході зустрічі, що рішення Ісландії скасовує зобов’язання, прийняті перед Євросоюзом колишнім урядом. Разом з тим, він висловив бажання зміцнювати співробітництво між Рейк’явіком і Брюсселем.

У свою чергу, Ринкевич підкреслив, що поважає рішення ісландського уряду, і підтримав курс на “позитивну і тісну” співпрацю між ЄС та Ісландією.

Ісландія подала заявку на вступ до Євросоюзу в липні 2009 року після того, як опинилася у важкому економічному становищі. В той час висловлювалися ідеї, що приєднання може забезпечити більшу стабільність економіки країни і запобігти кризи, подібні кризи 2008 року.

Переговори про вступ почалися в 2010 році. Проте вже у 2013-му новий уряд Ісландії, сформований правоцентристською коаліцією, в яку входять Партія незалежності, Прогресивна партія, прийняло рішення припинити переговори з Брюсселем про вступ у Євросоюз та винести це питання на референдум. Напруженість між Євросоюзом та Ісландією була викликана політикою ЄС щодо рибного лову, а саме квоти на вилов риби, яка не влаштовувала ісландські влади.

Читайте також:  Італія закликала ЄС врегулювати нелегальну міграцію

В лютому 2014 року парламент Ісландії підтримав ініціативу міністра закордонних справ країни Гуннара Браги Свенссона про остаточну відмову від приєднання до Євросоюзу. Тоді ж було вирішено відмовитися від проведення референдуму з питання про євроінтеграцію. Після цього в Рейк’явіку пройшла акція протесту проти відмови від євроінтеграції, в якій взяли участь близько 3500 чоловік.

В січні 2015 року прем’єр-міністр Ісландії Сигмундур Давид Гуннлаугссон заявив, що вже найближчим часом буде оголошено про відмову від вступу в ЄС.

Шукайте деталі в групі Facebook

загрузка...