facebook

Є автомобіль – нема виплат: з якими проблемами зіткнулися українські біженці у Німеччині

Українські біженці масово виїжджають до Німеччини через високий рівень життя у цій країні. При цьому багатьом складно адаптуватися за нових умов, а виплат від держави не вистачає. Стало відомо, з якими проблемами стикаються наші співвітчизники за кордоном.



Українка Поліна Гербер вже вісім років живе у Німеччині вже 8 років. Вона розповіла, чого чекати біженцям, які вирішили зупинитися у ФРН. Вона повідомила, що у країні дуже складно знайти соціальне житло, ціни на яке набагато нижчі ринкових. Потрібно багато років чекати на свою чергу.

За місцевими законами, складно виселити людину з квартири, навіть якщо вона не платить за оренду та комунальні послуги. Тому орендодавці побоюються приймати українські сім’ї з дітьми: їх важко виселити, а суди можуть тривати роками.

На всіх людей, зареєстрованих у держпрограмі “Соціал”, нараховується певна сума для придбання їжі та інших товарів. Спеціальний паспорт біженця дати можливість відвідувати зоопарки, аквапарки, музеї з 50-відсотковою знижкою. Люди мають право відвідувати Tafel, куди привозять продукти – можна отримати щонайменше по талонах.

Виявляється, українські біженці, які мають машини, можуть не отримати виплати від Німеччини.

“З 1 червня біженців перевели до центру зайнятості Jobcenter, де є певні правила: якщо ти володієш машиною вартістю понад 7500 доларів, допомога тобі не надається. У Німеччині машина – дороге задоволення. Крім того, що ти маєш проходити техогляд, щороку платити податок на автомобіль, необхідно мати страховку на машину і платити її щомісяця… Якщо в тебе є машина, – ти маєш певний рівень достатку”, – пояснила Гербер.

З моменту, коли біженець заповнив заяву Antrag на параграф 24 (доказ того, що ти перебуваєш у країні на законних підставах), він не має права залишати країну. Якщо людина отримує допомогу, вона не може надовго виїжджати в Україну надовго – лише на три тижні (21 день). При цьому потрібно повідомити “Соціал” та отримати дозвіл на виїзд.

Читайте також:  Українським пенсіонерам збільшили виплати: скільки вони отримають

Поліна наголосила, що у ФРН надає українцям можливості прижитися і залишитися. Але необхідно вивчити німецьку мову та влаштуватися на роботу.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.