facebook

Нацбанк увімкнув верстат і друкує гривню: що буде з курсом долара в Україні

Нацбанку вдалося пригальмувати девальвацію гривні завдяки послабленням на валютному ринку. Зокрема завдяки тому, що НБУ відпустив курс долара, гривня змогла стабілізуватись. Проте є інший фактор, який підштовхує українську національну валюту до здешевлення.



Йдеться про збільшення грошової маси у гривнях. Про це розповів у коментарі ubr аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

Завдяки тому, що НБУ зняв для банків 10%-е обмеження за курсом продажу валюти, гривню вдалося стабілізувати. На ринку зросла пропозиція іноземної валюти, а при цьому попит на долари та євро практично залишився незмінним. Це дозволило трохи збити ціну з долара та зміцнити гривню, вважає Гойлов.

Проте девальвація лише загальмувалась, а не зупинилася зовсім. Гривня і далі сповзатиме по похилій здешевлення. Це пов’язано з різким збільшенням грошової маси у національній валюті. Намагаючись покрити дефіцит бюджету, Нацбанк періодично включає друкарський верстат і додруковує гривні, які практично нічим не підкріплені. Звідси й неминуча емісія національної валюти.

“Згідно з даними Мінфіну, за 3 місяці бойових дій НБУ “надрукував” вже 120 млрд гривень ($4,1 млрд). Від міжнародних партнерів за останні 2 місяці в Україну надійшло $13,8 млрд. Проте цих ресурсів не вистачає для покриття дефіциту держбюджету, що змушує проводити емісію гривні та провокує її ослаблення”, – пояснив експерт.

На жаль, не вдається вирішити цю проблему і за рахунок випуску та продажу військових облігацій. Нерезиденти їх майже не купують, каже аналітик. Втім, їх можна зрозуміти: вкладати гроші в цінні папери країни, що воює, – дуже великий ризик.

Читайте також:  Стало відомо, що станеться з курсом долара в Україні після війни

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.