facebook

Що потрібно для успішного контрнаступу ЗСУ по всіх напрямках – військовий експерт

За яких умов українські бійці проведуть успішні контрнаступальні операції?..Необхідно звільнити всю територію, тимчасово окуповану російськими військами, як схід, так і південь. Для цього можна застосувати декілька підходів.

Про тактику котрнаступу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко під час марафону на телеканалі “Freeдом”.

“Є два-три підходи, як це можна зробити. Хтось собі уявляє, що це можна зробити масованим контрнаступом по всій лінії фронту, а у нас, нагадаю, лише 500 км на сході – лінія фронту, де йдуть напружені бої, а ще й південь України, вочевидь, зараз такий підхід реалізувати вкрай важко. Є другий варіант: не зважаючи на жертви, втрати, кидати нові підрозділи в контратаки. Так воює Росія. Це не український підхід”, – зазначив експерт.

За його словами, існує третій, найефективніший для військ ЗСУ, підхід до наступальних дій.

“Він, як на мене, найактуальніший і застосовний у наших умовах. Цей приклад демонструють українські військовослужбовці. Переходити в контратаки необхідно поступово, акуратно, за тими напрямами, де надається можливість, зважаючи на можливі втрати, для того, щоб їх мінімізувати, а також для того, щоб зберегти якнайбільше життів особового складу. І, звичайно, проводити будь-які наступальні дії таким чином, щоб це, як тільки можливо, було безпечно для мирного населення”, – зазначив військовий експерт.

Він також сказав, що такі поступи, як на Харківщині, а також той наступ, який українська армія здійснила з півночі та північного заходу Херсонської області, було проведено так, щоби мінімізувати втрати, щоби вести ефективні контрнаступальні дії та акуратно звільняти українські території.

“Наша мета – унеможливити для противника володіння тією чи іншою позицією, яка більш вигідна по відношенню до українських сил. Вони відтісняються з цих позицій, і вже позиції, вигідніші з військової точки зору (висоти або за зеленою зоною), займають вже українські підрозділи, що дає змогу ефективніше проводити оборону та стримування військ РФ, а також створює певні плацдарми для наступних контратак”, – додав він.

Читайте також:  "Все іде за планом": військовий експерт заявив, що ЗСУ можуть звільнити Херсон вже до кінця серпня

Щодо зброї, то, за словами експерта, особливо українські бійці потребують реактивних систем залпового вогню.

“Це тільки посилить наші позиції”, – сказав Олександр Мусієнко.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.