facebook

Путін просить Захід зняти санкції з Росії: що пропонує натомість

Президент РФ Володимир Путін попросив голову Ради міністрів Італії Маріо Драгі зняти з РФ “політично мотивовані санкції”. Натомість він запропонував “внести свій вагомий внесок у подолання продовольчої кризи за рахунок експорту зерна та добрив”.Про це повідомляє пресслужба Кремля. Там зазначили, що під час розмови Путін також поскаржився Драгі на те, що Україна нібито перешкоджає “гуманітарним коридорам для виходу цивільних суден із портів Азовського та Чорного морів”.

“Путін акцентував, що Російська Федерація готова зробити свій вагомий внесок у подолання продовольчої кризи. За рахунок експорту зерна та добрив за умови зняття політично вмотивованих обмежень з боку Заходу”, – розповіли у Кремлі.

Раніше про бажання Росії “обміняти” зняття санкцій на запобігання продовольчій кризі в усьому світі заявив заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко, який також звинуватив Україну в “перекритті руху суден”.

“Вирішення продовольчої проблеми потребує комплексного підходу, пов’язаного зокрема зі зняттям санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт і фінансові транзакції. А також вимагає розмінування з боку України всіх портів, де стоять кораблі”, – сказав Руденко.

Як саме Україна має розмінувати порти під постійними обстрілами з боку російського флоту, він уточнював не став. Як і не став давати жодних гарантій безпечного проходження суден “зеленими коридорами”, яких насправді ніхто не надає.

Зі свого боку, міністр оборони Британії Бен Воллес відкинув ідею послаблення санкцій проти Росії в обмін на зняття нею блокади з українських портів для експорту зерна. При цьому він підкреслив: РФ має “вчинити правильно” – і самостійно надати коридор для експорту, аби запобігти масовому голоду в країнах Африки та Азії.

Читайте також:  Ердоган і Путін домовились про Сирію, Анкара зупинила військову операцію

“Це зерно для всіх: Лівії, Ємену. Люди в усьому світі покладаються на це зерно, аби прогодувати себе. Закликаю Росію вчинити правильно, у дусі гуманності, і дати можливість Україні експортувати зерно, а також припинити його красти. Не говоритимемо про санкції, давайте чинити правильно”, – заявив глава міноборони Британії.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.