facebook

Універсальна соціальна допомога для громадян: в Україні впроваджують уніфікований вид виплат для всіх

В Україні мають намір запровадити універсальну соціальну допомогу громадянам, які потребують державної підтримки. Її буде легко нараховувати, адмініструвати, і вона буде більш соціально справедливою, ніж ті численні види допомоги, які держава виплачує зараз.Розробку нового механізму призначення і виплат соціальної допомоги Україна проводить спільно зі спеціалістами агентства США з міжнародного розвитку USAID. Про це повідомила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

За словами чиновниці, український уряд зараз активно працює в напрямку поліпшення та полегшення надання соціальних послуг.

Багато вже вдалося зробити завдяки цифровізації системи соціальної допомоги. Особливо актуальним це виявилося зараз, під час війни, коли багато українців втратили фізичну можливість контактувати зі службами соцзахисту. Завдяки впровадженню цифрових методів, зараз вдається швидко реєструвати переселенців, а також призначати і перепризначати їм соціальну допомогу.

Але в Україні усе ще зберігається архаїчна система призначення соціальної допомоги. Ця система, що перейшла нам у спадок ще від радянських часів, вкрай заплутана і дуже розгалужена.

Через це уряд працює над розробкою і впровадженням універсальної соціальної допомоги, яка прийде на зміну тим численним видам, що існують зараз. Вона буде залежати від складу домогосподарства та рівня сумарного доходу його членів. Звісно, ця соціальна допомога буде, в першу чергу, розрахована на підтримку непрацездатних людей.

“Її пропонується впровадити на заміну розгалуженій системі соціальних виплат, які часто призначаються відповідно до законодавчих статусів, що є спадком радянських підходів. Універсальна соціальна допомога забезпечить максимальну адресність, її буде легко адмініструвати, цифровізувати, проводити її верифікацію”, – повідомила Марина Лазебна.

Читайте також:  "Обіцяють "13 пенсію": в Україні поширюється новий вид шахрайства

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...