facebook

Данілов заявив, що Україна чекала на вторгнення РФ, однак іншого дня

Керівництво України знало про плани й наміри Путіна щодо широкомасштабного вторгнення в нашу країну й очікувало на напад Росії 22 лютого. Однак відкрито сказати про це суспільству було неприпустимо з погляду державного управління.Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю BBC. Він зазначив, що єдине, на що не сподівались в Україні, – це нападу військ РФ із території Білорусі.

“Ми були свідомі того, що буде відбуватися на території нашої країни. Щобільше, дата нападу була не 24 лютого, а 22-го. Вони 22 лютого мали напасти на нашу країну в тому форматі, який є зараз. Єдине, чого ми не очікували, – це те, що буде залучена територія Білорусі. Дискусії були про це, але у підсумку ми вважали, що це буде по-іншому. Але сталося як сталося”, – розповів Данілов.

За словами Данілова, доказом того, що військове та державне керівництво України готувалося до повномасштабної війни з Росією є те, що наша країна вже 50-й день тримає оборону.

Секретар РНБО наголосив, що західні розвідки у своїх прогнозах не враховували головної зброї українців – їхню волю до свободи.

“Починаючи з жовтня-листопада у цьому приміщенні ми спілкувалися з великою кількістю делегацій – зі США, Великої Британії, інших країн, і я їм пояснював, чого вони не враховують. Вони рахували танки, гармати, інші речі, а я казав: у нас є та зброя, про яку мало хто знає. Це – воля нашого народу до свободи. Ми боротимемося до останнього, але нікуди звідси не підемо, бо це наша земля”, – пояснив Данілов.

Він також пояснив, чому керівництво країни нічого не казало про підготовку до війни.

Читайте також:  Штайнмаєр: Німеччина не повинна допустити ізоляції РФ

“Звинувачувати нас, що ми не готувалися, – абсолютно некоректно. Ми не могли вийти і публічно сказати населенню: “Друзі, 22 лютого починається війна”. Це неприпустимі речі з точки зору державного управління. Але ми готувалися.

З 1 січня у нас почав діяти закон про національний спротив. У нас на кожній території розгорталися батальйони територіальної оборони. Ми розуміли, що будемо робити”, – зазначив секретар РНБО.

Данілов також повідомив, що 24 лютого о 5:30 зібралися члени РНБО, у них уже були заздалегідь заготовлені всі нормативно-правові документи, які вони мали ухвалити.

“І хто каже, що ми не готувалися, той просто не розуміє, в який спосіб усе це відбувається”, – наголосив Данілов.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.