facebook

Українцям у Польщі спростили умови перебування

У Польщі на сьогоднішній день перебуває понад 2 млн українців, які через війну змушені були покинути свою країну. Тут українські біженці можуть розраховувати на грошову допомогу у розмірі 700 злотих на місяць, мають право влаштуватися на роботу, здобувати освіту та отримувати медичне обслуговування, а з недавніх пір українцям дозволили не обмінювати свої посвідчення водія.В УкрАвтопромі повідомили українським водіям, що у зв’язку з військовими діями в Україні (Dz.U. 2022 poz. 684) наші співвітчизники отримали ще одне послаблення – до кінця 2022 року вони можуть користуватися в Польщі до кінця 2022 року своїми українськими правами.

У Польщі іноземне посвідчення водія зазвичай діє 183 дні після того, як водій отримав права на постійне або тимчасове проживання в країні. Після цього піврічного терміну людині необхідно обмінювати цей документ. Українцям цього робити не доведеться. Навіть якщо термін дії посвідчення водія, виданого в Україні, минув, українці не повинні обмінювати його на нове. Це правило в Польщі працюватиме для всіх українських біженців, незалежно від того, коли вони прибули до України.

Також для українців у Польщі продовжили безкоштовний проїзд у другому класі поїздів економ-категорій (TLK i IC). Йдеться про тих громадян, які приїхали до Польщі після 24 лютого.

Читайте також:  Зеленський записав нове відео та закликав українців вакцинуватися

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.