Український лікар розніс популярні ліки “для пам’яті”: фармацевти наживаються роками
Ліки “для пам’яті” популярні вже багато десятків років. Попри те, що їх ефективність дуже сумнівна, фармкомпанії продовжують випускати їх, адже собівартість невисока, а продаються вони непогано.
Про це у Facebook написав лікар-невролог Євген Скрипник.
Медик наголосив вкотре, що пігулок або уколів для пам’яті немає. Батько ж усіх ноотропів – препарат під назвою “Пірацетам”.
Однак всі такі ноотропи – це ліки без доказової ефективності. Адже пірацетам має аналоги, тобто препарати які містять одну й ту саму діючу речовину пірацетам – ноотропіл, луцетам.
Що відомо про препарат
Його синтезували ще в 1964 році. Однак в США його так і не зареєстрували, як лікарський препарат. Адже було проведено дослідження, де пірацетам не довів свою ефективність при лікуванні деменції та нейродегенеративних захворювань.
Наразі в США пірацетам може бути допущений до продажу лише як БАД.
При цьому він – один із лідерів продажу на території країн колишнього “Союзу” без маркування БАД.
Пірацетам випускають і успішно продають
“ВООЗ не включила його до переліку лікарських препаратів! В 2007 році в Росії визнаний застарілим препаратом з недоказовою ефективністю! В деякі країни, наприклад Канаду та Великобританію заборонений ввіз для продажу!” – пише Скрипник.
При цьому пірацетам продовжує добре продаватися. А на використання патенту вже пройшли всі строки, його можуть випускати всі фармкомпанії і собівартість дуже дешева.
Шукайте деталі в групі Facebook