Як антитіла після Омікрону справляються з іншими штамами
Вчені з Австралії перевірили, наскільки плазма перехворілих на Омікрон здатна нейтралізувати інші варіанти коронавірусу SARS-CoV-2.
У дослідженні вчених Інституту вірусології при Медичному університеті міста Інсбрука взяли участь як щеплені, так і нещеплені люди. Робота ще не пройшла рецензування й очікує на розгляд експертів.
Як проводилось дослідження
Науковці перевірили нейтралізуючу здатність плазми крові пацієнтів після перенесення штаму Омікрон проти інших варіантів:
Альфа,
Бета,
Гама,
Дельта,
та самого Омікрону.
Зразки плазми збирали в період від 5 до 35 днів після позитивного результату ПЛР-тесту на Омікрон. Після цього учасників розподілили на 4 групи відповідно до імунітету проти зараження:
у першу категорію входили 15 вакцинованих, які раніше не хворіли на коронавірус;
у другу — 13 нещеплених, які теж не стикалися з вірусом;
в третю – 10 вакцинованих, які перехворіли на коронавірус до щеплення (але хвороба була викликана не Омікроном);
в четверту – 13 невакцинованих, які інфікувалися будь-яким штамом, крім Омікрону.
Результати аналізу
Найвищі рівні нейтралізуючих антитіл до всіх перелічених вище штамів виявили у щеплених, які згодом підхопили Омікрон, а також у тих, хто не вакцинувався, але раніше перехворів COVID-19, викликаним іншим варіантом вірусу.
Плазма крові “наївних” невакцинованих людей після зараження BA.1 переважно містила нейтралізуючі антитіла лише до BA.1 і зрідка до інших варіантів,
– уточнили вчені.
Оскільки рівні антитіл у людей без набутого раніше імунітету (не хворіли й не щепилися) були значно нижчими, ніж в інших групах, вчені вважають, що невакциновані, які зіткнулися лише з Омікроном, недостатньо захищені від решти штамів і таки повинні вакцинуватися.
Шукайте деталі в групі Facebook