facebook

Лікар назвав єдиний спосіб зупинити мутації коронавірусу

Штам Омікрон може стати останньою мутацією коронавірусу, що призведе до масштабної пандемії у світі. Водночас гарантовано зупинити вірус зможе лише профілактична мультивакцина.Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучив лікар-імунолог Борис Донськой. “Я сподіваюсь, що Омікроном цей рік закінчиться, хоча в мене немає ніяких наукових обґрунтувань для цього. Але, якщо з’явиться новий штам, який вчергове зможе міняти дизайн свого фенотипу, то тоді ця гра розпочнеться з початкової фази”, – зауважив він (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).

“У вірусу з кожним новим хворим з’являється ще один шанс нас здивувати. Чим більше хворих, тим більше шансів. Якщо шансів забагато, то він таки гарантовано створить новий штам. Все буде залежати від того, наскільки швидко цей пік мине”, – сказав він.

Відповідаючи на запитання, яким чином на еволюцію коронавірусу можуть вплинути вакцини, зокрема, нові, Донськой звернув увагу на важливий нюанс.

“Зрозуміло, що вірус еволюціонує саме для того, щоб уникати вакцин. Це його єдиний шанс вижити. Він буде й надалі спрямовано еволюціонувати, щоб надалі нас заражати. Чим більше нас щеплених, тим більше він розуміє, що зі старим дизайном в нього вже немає шансів, і він починає обходити наші захисні бар’єри”.

Виходячи з цього медик наголосив, що потрібен “принципово новий підхід для розробки вакцин”. “Можливо, це має бути мультивакцина. В принципі, такі розробки є, і ми маємо готуватися до цього”, – додав він.

За його словами, якщо така вакцина буде створена, нові варіанти вірусу просто не з’являться. “Якщо ми розробимо таку вакцину, то ті варіанти навіть не з’являться, бо ми будемо до них готові. Тобто ідеальна вакцина – коли вона профілактична”.

Читайте також:  Сотні тисяч українців залишилися без світла: у Міненерго зробили термінове попередження

В цьому контексті він навів приклад з вірусом грипу. “Коли ми вгадуємо, який штам грипу до нас приходить і населення щепиться, то він до нас і не приходить. Таким чином, епідемії немає. Якщо ми не вгадали, він приходить, ми не імунні, і він розпочинає епідемію”.

“Я сподіваюсь, що ця пандемія дала і фармфірмам, і науковцям дуже багато матеріалу, щоб розробляти профілактичні щеплення на майбутнє”, – підсумував Донськой.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.