“Українці за кордоном”: про що цей відеопроєкт і чому його варто подивитися
Дві сім’ї успішних підприємців, зірка тіктоку, спеціалістка з легалізації та далекобійниця – у цих людей більше спільного, ніж може здатися спочатку. Усі вони – герої чудового проєкту, здатного кожного глядача надихнути повірити у себе.
Серію програм “Українці за кордоном” готує та публікує на своєму каналі у ютубі сервіс міжнародних грошових переказів TransferGo. Компанія активно підтримує трудових мігрантів та залюбки розповідає про їхні досягнення.
Чому відеопроєкт “Українці за кордоном” вартий уваги
Поміркуймо про те, як у засобах масової інформації зображають українців, які працюють за кордоном. Одразу на думку спадає шаблонний образ заробітчанина: людина, яка виконує не надто престижну роботу, фізично виснажується та, скоріш за все, не дуже вірить у кращі перспективи. На думку багатьох, українські трудові мігранти – це ті, хто важко працюють на фермах чи заводах, зіштовхуючись з упередженим ставленням. Та чи завжди це так? Звичайно, ні. Це стереотип, який давно пора було зруйнувати, що й почав робити TransferGo.
Українці за кордоном можуть бути успішними, впливовими, зрештою, говорячи простою мовою, вільними та щасливими. Багато людей за межами своєї Батьківщини починають власну справу, збільшують сім’ї та допомагають іншим. Безперечно, варто розповідати їхні захопливі історії, бо вони точно позбавлять багатьох страхів, викликаних шаблонним мисленням. Герої відеопроєкту “Українці за кордоном” є живими прикладами того, що наполегливим людям усе до снаги, навіть на чужині.
Менеджер з маркетингу TransferGo Юрій Синенький є ведучим згаданого відеопроєкту. Він поділився враженнями від роботи над програмами та прочинив завісу щодо найближчих планів компанії.
Кожна історія – унікальна! Коли я спілкуюсь з нашими героями, я ніби проживаю з ними моменти їх успіхів та невдач під час життя за кордоном. Усі вони різні, але всі вони мають одне бажання – бути щасливими. Ми вже поспілкувались з українцями, які живуть в Польщі. Тепер у нас в планах зйомки в інших європейських країнах. Ми знаємо, що дуже багато українців живуть в Чехії, Угорщині, Італії, Іспанії, Великій Британії і ми впевнені, що вони захочуть поділитись своїми історіями. Якщо ви зараз читаєте цей матеріал і розумієте, що теж хочете поділитись історією свого переїзду та життя за кордоном – напишіть мені на електронну скриньку: [email protected] Давайте разом ділитись історіями, які надихають!
– зазначає Юрій Синенький, менеджер з маркетингу TransferGo.
Герої відеопроєкту
Інна та Олег Ярові
З мінімальними знайомствами, початковим володінням польською та невеликим стартовим капіталом Інна та Олег Ярові шість років тому переїхали з Києва до Варшави. У пари одразу була амбітна мета – відкрити на місці кав’ярню.
Перший заклад Dobro&Dobro Cafe одразу прославився. Журналісти масово брали інтерв’ю у власників та знімали сюжети про кав’ярню. Таку популярність бізнес українців здобув через креативність: заклад офіційно визнали найменшим кафе у Польщі. Інна з Олегом люблять повторювати, що їхня справа почалася з шести квадратних метрів “добра”.
Довгий час Олег самотужки готував та подавав каву. З роллю баристи справлявся на відмінно, бо завжди старався знайти спільну мову з клієнтами, хоча спершу його польська була недосконалою. По вечорах, після роботи, дружина допомагала йому. Було важко, але цікаво, пригадують герої сюжету.
Зараз Ярові є власниками 16 закладів у Польщі та Чехії. Ба більше, подружжя налаштоване розвивати нові бізнес-проєкти.
Окрім того, пара виховує двох прекрасних діток. Українці додають, що щасливі бути батьками, добре навчилися поєднувати робочі справи з особистими, тому не проти у майбутньому нових поповнень у родині.
Епізод з Інною та Олегом Яровими: дивіться відео
Олег Костриба
Олегу Кострибі – 22 роки. Хлопець родом з маленького буковинського села Вовчинець. В Україні юнак здобув освіту в будівельному ліцеї. Втім, жодного дня так і не працював за цією спеціальністю.
Олег поїхав до Польщі на роботу задля досягнення матеріальних цілей – хотів заробляти більше. Зараз він працює на заводі у польському місті Ольштин. Також українець став популярним блогером у мережі тікток. Лише за пів року його аудиторія зросла з 53 підписників до понад 24 000. Найпопулярніше його відео зібрало більше як 1,5 мільйони переглядів.
Для українських мігрантів Олег Костриба справжня знаменитість. Його часто впізнають у магазинах та на вулиці. Завдяки доброзичливості, оптимізму та відмінному гумору кількість прихильників цього героя програми стрімко зростає щодня. Жартома своїм гаслом хлопець називає таку фразу: “Ніколи не здавайся, позорся до кінця”.
Епізод з Олегом Кострибою: дивіться відео
Тетяна Литвинова
Історія цієї героїні не може не розчулити. Тетяна – колишня вчителька з Краматорська. Емігрувати до Польщі її змусила війна. Дівчина зізнається, що плакала, коли їхала за кордон. Але старалася не показувати свій біль і тримати емоції при собі. Бо розуміла, що вороття нема.
В Польщі Тетяна спочатку працювала на фабриці. Займалася пакуванням вітамінів у коробки. Робота була монотонною. Вже через два місяці дівчина відчула, що довго так продовжувати не хоче, тож почала шукати нову роботу. Під час пошуків виникло багато труднощів, пов’язаних з легалізацією. Українці довелося вивчати багато законодавчих моментів. Вона настільки добре пізнала цю тему, що згодом сама почала давати консультації з легалізації та стала експерткою у цій справі.
Зараз Тетяна каже, що цілком задоволена своїм життям та вдячна за все, що має: цікаву роботу, багато можливостей для розвитку та милу доньку.
Епізод з Тетяною Литвиновою: дивіться відео
Євгенія та Борис Кубові
Євгенія та Борис Кубові виросли в одному маленькому містечку Ківерці, що біля Луцька, одночасно емігрували до Польщі та разом здобували освіту за кордоном. Паралельно з навчанням герої розповіді працювали. Євгенія вже на третій день змогла влаштуватися у приватну школа з англійської мови, а Борис почав свій шлях з фізичної праці.
В останній навчальний рік пара почала інтенсивніше думати про своє майбутнє. Тоді українці, за прикладом своєї знайомої, почали займатися подобовою орендою квартир. З цього почався їхній маленький бізнес, який зараз досяг значних масштабів.
Сьогодні бізнес українців у Польщі має декілька розгалужень. Всі напрямки пов’язані з нерухомістю. Сім’ю абсолютно влаштовує теперішнє становище. Євгенія з Борисом багато мандрують з донечкою, допомагають батькам в Україні та не бояться будувати грандіозні плати на майбутнє.
Епізод з сім’єю Кубових: дивіться відео
Олена Дровняк
Українка Олена з селища Первомайське, що на Миколаївщині, здивує багатьох. Вона довела, що сильна жінка реалізує себе у будь-якій професії. Героїня сюжету працювала далекобійницею та заробила на власне житло в Польщі.
Я взяла кермо в руки, наче своє життя, яке почала вести туди, куди мені хотілось, у бажаному напрямку,
– пригадує Олена свій досвід водіння вантажівки.
Про жодний крок, який українка здійснила у своєму житті, вона не шкодує. Олена – взірець сміливості й витримки та приклад для багатьох жінок і чоловіків. Тому інтерв’ю з нею точно не розчарує.
Епізод з Оленою Дровняк: дивіться відео
Про TransferGo
Компанія TransferGo спеціалізується на здійсненні швидких міжнародних переказів. TransferGo першим в Європі здійснив переказ грошей отримувачеві за 30 хвилин.
TransferGo пропонує найкращі умови для трудових мігрантів: вигідний курс, кваліфіковану підтримку 9 мовами (зокрема, українською та російською), бонусні програми.
На глобальній платформі відгуків користувачів Trustpilot компанія отримала оцінку “Відмінно” та досягла 96-відсоткового і п’ятизіркового рейтингу.
Шукайте деталі в групі Facebook