facebook

“Мікс цієї хвороби з “Омікроном” – імунна система може не витримати”: біохімік розповів, на що краще не хворіти разом з коронавірусом

Біохімік Національної академії наук та голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки та оборони Сергій Комісаренко розповів про те, за яких обставин мутує коронавірус та його поєднання з якою хворобою може стати особливо небезпечним для життя.“Невакцинована людина – це чудове джерело для розвитку і появи нових варіантів вірусу. Мутації відбуватимуться, тому що в нас, на жаль, ще багато людей, які не є вакцинованими”, – підкреслив Сергій Комісаренко, пише “24 канал”.

Крім того, біохімік зазначив, що поєднання коронавірусу, особливо мутованого штаму “Омікрон” з грипом – дуже загрозливе
Минулого року грип був не настільки поширеним через локдауни, соціальну дистанцію та маски. Зараз люди втомилися від цього і часто нехтують карантинними нормами захисту. Тому грип знову набирає обертів в Україні, а через високий ступінь заразності “Омікрону”, який швидко охоплює всю країну, поєднання цих двох небезпечних хвороб може нести високий ризик.

“Наша імунна система вміє розрізняти різні віруси і боротися з ними, але при такому подвійному навантаженні вона може не витримати. Тому вкрай важливо вакцинуватися і проти COVID-19, і проти грипу”, – наголосив академік.

Людина і справді може одночасно хворіти на грип та COVID-19. Інформацію підтвердили у Центрі громадського здоров’я України. Там наголосили, що при появі перших симптомів хвороби слід обов’язково звернутися до сімейного лікаря, а не займатися самолікуванням.

Симптоми грипу та коронавірусу штаму “Омікрон” схожі: підвищена температура, чхання, кашель, стомлюваність, біль у горлі, нежить та м’язові болі.

Якщо у вас є якісь симптоми, найкраще, що ви можете зробити — це ізолюватися і пройти ПЛР-тест на коронавірус. Так ви не тільки можете отримати відповідне лікування, але й зробите свій внесок у захист інших.

Читайте також:  "Вірус знищить ваш організм, якщо почалися ці фатальні страждання": медики про штам "Омікрон" і його симптоми

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.