facebook

“Невідома мутація зі страшними властивостями “затьмарить” штам “Омікрон”, гидка хвороба жахає”: медики про лють вірусу

В Україну вже потрапив штам “Омікрон”, а це означає, що людям доведеться невдовзі зіткнутися з масштабним поширенням нової версії вірусу, про яку експерти говорять з обережністю, хоча й застерігають від найгіршого розвитку подій.На думку фахівців, існує три сценарії майбутнього пандемії. Найстрашніше – це імовірність виявлення невідомої мутації, котра за своїми властивостями затьмарить і штам “Омікрон”, і штам “Дельта”.

Як інформує “Obozrevatel”, фахівці Українського центру здоров’я прогнозують, що ситуація з коронавірусом в Україні в наступному 2022 році може розвиватися за трьома сценаріями. Серед яких – сценарій адаптації, стагнації та загострення.

Якщо не з’явиться ніяка невідома мутація з непередбачуваними властивостями, вірус буде атакувати хвилями, як це було досі. Про це йдеться у прогнозі Українського центру охорони здоров’я.

Очікується, що у 2022 році на коронавірус перехворіють від 3 до 3,3 млн українців. Пережити нові хвилі захворюваності не зможуть від 65 до 110 тис. людей.

Наступного року прогнозуються дві хвилі поширення – навесні та восени, між якими буде сезонний спад протягом літа, коли рівень захворюваності буде низьким. Весняна хвиля буде передбачуваною та практично неминучою. А ось розвиток осінньої хвилі може відбуватися за одним із трьох сценаріїв.

Перший сценарій передбачає адаптацію. Тобто вірус з часом адаптується до своїх носіїв. Адаптація вірусу до організму призведе до більшої кількості випадків, але менш тяжкого перебігу хвороби та нижчої летальності. Крім того, ймовірно, з’явиться ефект від вакцинації. Вона не вплине на поширення інфекції, але знизить рівень госпіталізацій та летальності.

У такому разі за осінню хвилю перехворіти може до 1,7 млн українців, 25 тис. із яких її не переживуть.

Читайте також:  На Донеччині в шахті стався обвал. Сімох гірників заблокувало

Згідно з другим сценарієм, який експерти назвали стагнацією, адаптація вірусу та людей один до одного не відбудеться, але й більш загрозливих штамів не з’явиться. У цьому випадку хвиля захворюваності буде подібною до осені 2021 року, але рівень вакцинації вже буде достатнім, щоб дещо вплинути на госпіталізацію та летальність.

За цим сценарієм очікується до 1,7 млн нових випадків та 41 тис. смертей восени 2022 року.

Третій сценарій передбачає загострення ситуації із COVID-19. Очікується, що одна з мутацій призведе до появи агресивнішого штаму вірусу, який викличе велику летальність. Вакцинація може виявитися малоефективною проти нього.

У такому разі до 1,9 млн людей в Україні можуть перехворіти, а 66 тис. померти під час осінньої хвилі.

Цю ситуацію може змінити поява ліків для амбулаторного лікування коронавірусу. Якщо в широкому доступі з’явиться препарат, який можна буде отримати або купити в аптеці на етапі появи ранніх симптомів, це може знизити рівень летальності і зберегти кілька десятків тисяч життів.

Експерти очікують, що зростання нових випадків почнеться вже після новорічних свят, а пікові місяці пандемії припадуть на кінець лютого-березень 2022 року. У квітні та травні ситуація нормалізується і влітку спостерігатимемо невеликий рівень захворюваності.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...