facebook

Росія планує наступ на Україну за участю 175 тисяч військових – розвідка США

Американська розвідка з’ясувала, що Росія може здійснити вторгнення в Україну вже на початку наступного року. Для цього країна-агресор може залучити 175 тисяч військових одразу на кількох фронтах.

Про це говорять офіційні особи США, а також свідчать розвіддані, пише The Washington Post. У виданні зазначають, що, створюючи таку напруженість та загрозу для України, Кремль вимагає від Вашингтона гарантій, що наша країна не стане членом НАТО, а Альянс відмовиться від певних військових заходів на території України та навколо неї.

За даними розвідки, зараз поблизу українського кордону в чотирьох місцях зосереджено 50 бойових тактичних груп армії РФ. Це приблизно половина з тої кількості військових, яку Москва планує перекинути до наших кордонів. Поблизу України також були помічені російські танки та артилерія, які перевезли туди нещодавно.

Аналіз можливих планів РФ із боку США базується на супутникових знімках. У американській розвідці вважають, що зараз біля українського кордону близько 70 тисяч військовослужбовців Росії.

Російські війська поблизу України.


Представник адміністрації президента США Джо Байдена розповів Associated Press, що останнім часом також активізувалася російська пропаганда, покликана очорнити Україну та НАТО напередодні потенційно можливого наступу РФ.

“Ми знали про дії Росії протягом тривалого часу, і я очікую, що ми матимемо довгу дискусію з Путіним”, – сказав Байден у п’ятницю, 3 грудня.

Які плани у Кремля
Німецьке видання Bild пише, що Росія може напасти на Україну у січні-лютому 2022 року. Атака може відбуватися у три етапи, а план-максимум Кремля – це захоплення двох третин території нашої країни разом із Києвом.

Фаза 1 – “Південь”: Росія може використати десантні кораблі, перекинуті з Балтійського моря, для перевезення танків та військ з Криму в район поблизу Одеси, щоб оточити місто. Вздовж Дніпра на Херсонщині можуть бути задіяні сили спецназу, які заблокують мости. Танкові частини при цьому можуть просуватися на захід із тимчасово окупованого Донбасу.

Читайте також:  Освіта на карантині: які зміни чекають на школи з 1 вересня

Фаза 2 – “Північний схід”: Можуть бути застосовані авіація та балістичні ракети. Танкові частини РФ тоді перейдуть кордон і просунуться до великих міст, можуть оточити їх і взяти в облогу, позбавивши електрики, газу та продуктів

Фаза 3 – “Київ”: На українську столицю війська РФ можуть наступати із півночі. Після цього агресор може просунутися до лінії Коростень-Умань, щоб відрізати постачання із Західної України. Зазначається, що поки невідомо, чи очікується на цьому етапі участь режиму Лукашенка та допомога Росії з Білорусі.

Можливий план вторгнення в Україну

Нагадаємо: глава російського МЗС Сергій Лавров повідомив, що переговори Байдена з Путіним можуть відбутися вже наступного тижня – 7 грудня. Головною темою обговорення стане безпека на Європейському континенті.

Байден же заявив, що у разі вторгнення Росії в Україну США запровадять проти Кремля спеціальний “комплекс ініціатив”. Він уже розробляється у Білому домі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також попередив Росію про економічні та політичні наслідки у разі подальшої агресії проти України.

В свою чергу офіційний представник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Росія накопичила свої війська біля кордонів України нібито в результаті маневрів НАТО в Чорному морі. За її словами, США мають бути стурбовані не російськими військами, а своїми нібито агресивними діями. Крім того, представник МЗС РФ вважає, що Сполучені Штати нібито “проводять спецоперацію щодо нагнітання обстановки навколо України з перекладанням відповідальності на Росію”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.