facebook

В Україні змінять облік газу з кубометрів на кВт*год: новий лічильник може коштувати 25 тис. грн

В Україні у Верховній Раді ухвалили закон, який дозволить із травня 2022-го враховувати споживання газу не у кубометрах, а у кВт*год. При цьому за нові лічильники доведеться сплатити близько 20-25 тис. грн.

В Україні змінять облік газу


Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Система обліку обсягу споживаного газу – спадщина радянських часів. Зараз більшість країн світу вже перейшли на нову систему обліку – в енергетичних одиницях. Новий закон має започаткувати перехід на таку систему і в Україні.

І якщо кубометри вимірюють об’єм, то кВт*год покажуть якість блакитного палива. Справа в тому, що якість газу, що подається, буває різною. На ті самі цілі, залежно від регіону, можна використовувати різний обсяг палива і відповідно по-різному заплатити. Після набуття чинності документом українці почнуть платити за кількість спожитої енергії, а не за обсяг газу, і ситуація вирівняється.

Згідно із законом, нова система обліку має запрацювати з 1 травня 2022 року. Але, мабуть, перехід буде не різким. На думку експертів, є ймовірність, що переводити споживачів на нову систему будуть поетапно (спочатку великих споживачів, на кшталт теплоенерго, та останніми приватних споживачів у багатоквартирних будинках).

В ідеалі для переходу на нову систему обліку потрібно замінити прилад обліку (лічильник) газу. Замість обсягу газу він має підраховувати одиниці енергії. Знайти подібний лічильник у вільному продажу нам не вдалося, але, як стверджує голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко,такі лічильники набагато дорожчі за звичайні. Їхня ціна становить 20-25 тис. грн.

Причин для паніки немає: скільки заплатимо за комуналку
На європейському ринку ціна на газ злетіла до історичного максимуму, це вплинуло на ситуацію в Україні. Проте прості українці у своїх платіжках за комуналку наслідків енергетичної кризи не помітять.

Читайте також:  Як проголосували б іванофранківці якби вибори до Івано-Франківської міської ради чи до ВР України були б сьогодні?(соціологія)

Ось як вирішили проблему:

запровадили річні тарифи на газ (за ними вже сплачуємо за блакитне паливо) з фіксованою до кінця опалювального сезону 2021/2022 ціною;

“Нафтогаз” продає постачальникам газу та теплокомуенерго блакитне паливо за порівняно низькою ціною, це дає можливість утримувати тарифи і для населення;

із центрального бюджету до бюджетів населених пунктів спрямували 4% податку на доходи фізосіб, щоб вони могли з місцевих бюджетів компенсувати різницю у тарифах;

із державного бюджету виділятимуть субвенції для тих населених пунктів, яким не вистачає зібраних податків. У такому разі з держскарбниці компенсують 80% дефіциту теплокомуненерго.

“Тарифи на опалення для населення не будуть підвищуватися ні в одному з регіонів. Це визначено Меморандумом, укладеним у межах Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України. Умови цього документа повинні виконуватися по всій Україні”, – пояснив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Меморандум – документ про наміри, який ще 30 вересня підписали Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, “Нафтогаз”, Кабмін та Офіс президента. Рішення про перегляд тарифів на опалення ухвалює місцева влада. Суть меморандуму: місцевим бюджетам залишили більше податків, “Нафтогаз” зобов’язали постачати газ за порівняно низькою ціною (7,4 грн за кубометр), натомість – ніхто не ухвалюватиме рішення підвищувати тарифи на тепло.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.