facebook

Ціни на бензин в Україні злетіли, і це ще не кінець: чому подорожчав

Середні ціни на бензин в Україні минулого тижня зросли майже на 1 грн. Однією з ключових причин є подорожчання нафти в світі. Крім того, вплинули і нові граничні ціни на паливо від Мінекономіки (бензин не повинен коштувати більше 32,57 грн/л).

Ціни на бензин в Україні зросли

У Луганській області бензин подорожчав аж на 1,05 грн – найбільше в Україні. Як розповів OBOZREVATEL заступник директора НТЦ “Психея” Геннадій Рябцев, найближчим часом ціни можуть ще вирости.

Вже незабаром Мінекономіки опублікує нові рекомендовані ціни на бензин. Вони і можуть стати драйвером для нового подорожчання. В результаті вартість бензину буде вищою, ніж у попередній декаді місяця, хоча в принципі серйозних підстав для її підвищення, як каже експерт, немає.

Відзначимо, що регулювання цін на бензин і дизпаливо уряд ввів у травні. Воно розраховане лише на час карантину, мета – не допустити необґрунтованого зростання цін.

Серйозно впливає на подорожчання бензину в країні і нафта. У вівторок, 19 жовтня, ціни виросли на 0,47% і торгуються поблизу позначки в $84,89 за барель.

Так, грудневі ф’ючерси нафти марки Brent знаходяться на позначці $84,71. Листопадові ф’ючерси на нафту WTI (West Texas Intermediate) виросли на 0,78% до $82,33.

Раніше українські АЗС підняли ціни на бензин і дизельне паливо. Сталося це відразу ж після встановлення Міністерством економіки максимальної ціни для бензину – на рівні 32,57 грн/літр і для дизпалива – 31,35 грн/літр.

Читайте також:  В Україні на заправках дешевшає пальне: перші деталі

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...