facebook

Інфекціоніст Крамарєв: коронавірус накинувся на дітей, вони частіше потрапляють до реанімації

Випадки захворювання дітей на коронавірус істотно почастішали через низку причин. Деякі діти потрапляють до реанімації й потребують ШВЛ.

Діти стали частіше і важче хворіти на коронавірус


Щоб запобігти розвитку епідемії серед дітей у школах, всі вчителі повинні бути щеплені. Якщо там будуть суворо дотримуватися усіх відомих протиепідемічних заходів, можна продовжувати навчання в звичайному режимі навіть в умовах спалаху COVID-19.

Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів доктор медичних наук, професор, завкафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. Богомольця Сергій Крамарєв.

Чому COVID-19 взявся за дітей
Коронавірус накинувся на дітей із двох причин. Перша – це, звичайно, Дельта-штам. Він у кілька разів заразніший за попередні штами. Друга – певна частина дорослих або щеплені, або перехворіли, тому мають певний рівень імунітету. Тому стали хворіти діти, які не мають імунітету.

У дітей, які потрапляють до нас у клініку, перебіг захворювання важчий, ніж у попередні періоди. Є і дихальна недостатність, діти частіше потрапляють до реанімації. Вони часто потребують кисневої підтримки і навіть ШВЛ.

Дітям із коронавірусом загрожує небезпечний синдром
Є така річ, як системний запальний синдром – MIS-C. Він не так часто трапляється, якщо брати загальну кількість хворих, але він є, і він дійсно дуже важкий. У нас у клініці були такі діти, слава богу, всі живі, але вони важко хворіли.

Чому в одних дітей проявляється цей синдром, а в інших ні? Найімовірніше, це індивідуальні особливості.

За якої умови школи можна не переводити в онлайн
Якщо згадати історію з зараженнями, які траплялися в школах, то найчастіше дорослі приносили інфекцію. Тому всі вчителі повинні бути щеплені. Крім того, в школах повинні суворо дотримуватися всіх протиепідемічних заходів.

Читайте також:  Обезголовлення дівчинки під Харковом: у поліції розповіли про 75 ударів різними ножами

Старші діти, від 12 років, повинні бути в масках, вчителі теж мають бути в масках, у класах повинно бути менше дітей. Бажано, щоб за однією партою сиділа одна дитина, а не дві. Класи мають ретельно провітрюватися, потрібно мити руки тощо. За можливості заняття з фізкультури та інші уроки проводити на вулиці.

Я вважаю, що переводити школи на онлайн-навчання не слід. В ідеалі, звичайно, це було б бажано, але в реальній ситуації якість онлайн-навчання набагато нижча, ніж офлайн. Якщо виконувати всі заходи, про які я говорив, то поки можна й не закривати.

Спочатку треба захистити групи ризику, а потім щепити дітей
У світі це питання вже, взагалі-то, вирішено. США, Ізраїль вже прищеплюють з 12 років. У Штатах щеплено вже близько 15 мільйонів дітей, в Ізраїлі теж майже всі підлітки. Pfizer закінчив клінічні випробування вакцини для дітей у віці від 5 до 12 років, подав заявку, щоб прищеплювали в цьому віці.

В Україні теж є дозвіл МОЗ на щеплення дітей. Щоправда, тільки з груп ризику. Але вирішується питання, щоб дозволити щеплювати всіх дітей.

Я вважаю, що насамперед повинні бути щеплені групи ризику, а потім уже вакцинувати дітей, тому що все-таки діти легше хворіють, ніж дорослі. А групи ризику – це стаціонари, це смерті. Тому я вважаю, що всі сили повинні бути кинуті на це.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.