На Одещині школяра паралізувало після укусу кліща: лікарі розповіли про стан дитини
У Чорноморську Одеської області підліток у дуже важкому стані потрапив до лікарні через укус кліща. Хлопчика паралізувало, на його лікування тепер збирають гроші серед небайдужих.
Адже, за словами лікарів, воно буде важким і займе багато часу. Про це повідомила у Facebook мешканка Чорноморська Анна Гуменна.
Жінка опублікувала медичну довідку. У ній зазначено, що дитині поставили діагноз гострий менінгоенцефаліт. Нині школяр лежить у реанімації Одеської обласної дитячої клінічної лікарні.
“Учень сьомого класу Олександрівської ЗОШ Чорноморська через укус кліща перебуває у важкому стані. Знімають набряк мозку. Хлопчика паралізувало. Лікарі налаштовують, що лікування буде тяжким і тривалим”, – уточнила Гуменна.
За її словами, у сім’ї хлопчика складне матеріальне становище. Позаминулого року після хвороби померла його мама. Жінка звернулася до українців із закликом про допомогу і вказала реквізити батька хлопчика.
Менінгоенцефаліт (meningoencephalitis) – запалення головного мозку та його оболонок, викликане бактеріальною або вірусною інфекцією. Хвороба може зачіпати також спинний мозок, викликаючи розвиток мієліту з паралічем обох ніг.
Початок хвороби раптовий: високе підняття температури тіла, неспокій, головний біль, блювота. В першу-другу добу з’являються менінгеальні симптоми – напруженість потиличних м’язів, утруднення і больова реакція під час спроби розпрямити зігнуту в колінному і тазостегновому суглобах ногу. А також група симптомів, які є наслідком роздратування мозкових оболонок, і різке підвищення тонусу довгих м’язів спини.
Приєднання енцефаліту супроводжується втратою свідомості, швидкими судомами, можливі розлади в русі очей. У випадку залучення в процес стовбура головного мозку наступають розлади мови і ковтання, часте поверхневе дихання, рідкісне неритмічне серцебиття. В разі набряку стовбурової частини може настати смерть.
Про те, як уберегтися від укусу кліща й що робити, якщо це таки трапилося, – читайте в матеріалі. Також поради щодо цього дала заслужена лікарка України Ольга Голубовська.
Шукайте деталі в групі Facebook