facebook

Педіатр розповіла, в чому головна небезпека штаму “Дельта” для дітей

Новий штам коронавірусу “Дельта” може викликати у деяких дітей мультисистемний запальний синдром, який дуже небезпечний.Про це “Фактам” розповіла відомий столичний педіатр, керівник мережі дитячих клінік Ганна Горбань.

Медик зазначила, що зазвичай у дітей коронавірус протікає легше, ніж у дорослих, але через 2-3 тижні може наступити рідкісний симптом.

“COVID-19 у більшості дітей протікає легше, ніж у дорослих. Але через два-три тижні може наступити той самий мультисистемний запальний синдром (міст-синдром). Він дуже підступний, перший же пацієнт вразив мене нестиковкою всіх симптомів. Складність була в тому, що батьки не знали про перенесений сином COVID-19”, – розповіла лікар.

За словами Горбань, у дитини після перенесеного коронавірусу “посипалося все”.

“Коли виявили позитивні антитіла, мама сказала, що два-три тижні тому у дитини на кілька годин піднялася температура. Але йому не давали ніяких ліків, просто рясно поїли водою. Вранці температура була в нормі, і хлопчик пішов до школи. У цієї дитини посипалося все: постраждали нирки, судини, траплялися панічні атаки. Сильно запалився кишечник, нічим не знімалася біль в животі. Скакав тиск: він різко знижувався, а через 20 хвилин було вже 160 на 100 міліметрів ртутного стовпа”, – резюмувала медик.

Також лікар розповіла про інші ускладнення коронавірусу у дітей.

“Також через два-три тижні можуть виникати і бактеріальні запалення, аж до сепсисів. Про цю форму ускладнення, на жаль, мало говорять. Дівчинка-підліток, моя пацієнтка, перехворіла COVID-19 легко, а через два тижні виникла ангіна, яка спровокувала септичний стан. Після трьох днів антибіотикотерапії дитина втратила свідомість і в такому стані потрапила до нас. У дівчинки виявився сепсис, і ми лікували її більше двох тижнів”, – повідомила Горбань.

Читайте також:  Рідна кров: на Рожнятівщині жінка забрала у сестри чоловіка, а потім й дітей. ВІДЕО

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...