facebook

З карток ПриватБанку зникають тисячі гривень: як списують гроші українців і що робити

Українці втрачають тисячі гривень із карток ПриватБанку. Гроші знімають нібито за розваги: рівними сумами і без будь-яких SMS із підтвердженням операцій. У самому банку кажуть, що, можливо, жертви обману самі прив’язали свої картки й не помітили цього.Водночас українці, які постраждали від схеми, стверджують, що в жодні онлайн-ігри вони ніколи не грали, а гроші в них списували в той час, коли вони спали.

Про те, як працює схема обману і чи можливо повернути гроші, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Як списують гроші?
На відміну від уже звичних способів обману, для цієї схеми шахраям не потрібно зв’язуватися з власником картки й під різними приводами намагатися переконати їх озвучити особисті дані й повідомити код із SMS. Гроші списуються нібито під виглядом оплати розваг.

Уперше про таку схему OBOZREVATEL написав ще кілька тижнів тому. Тоді в пресслужбі ПриватБанку повідомили, що повернути гроші можна тільки за ту операцію, яка проходила без введення пароля, який надходить на телефон (3D-Secure). Проте в разі підписок, наприклад, на ігри або періодичні видання, такий пароль і не повинен надходити.

“Досить знати номер картки й три останні цифри зі зворотного боку”, – розповідає заступниця голови “ЕМА” Олеся Данильченко. А враховуючи, що такі операції і не передбачають підтвердження за допомогою SMS, повернути кошти буде вкрай складно.

“Ніхто нічого не повернув. Жодні SMS мені не надходили. Тільки за фактом зняття коштів. І реакція банку була: “Так, це були шахрайські дії”, – розповіла жертва обману Тетяна Хода.

Схожа ситуація сталася з пенсіонеркою з Київської області. Як розповіла її дочка Лілія, з картки списувалися кошти нібито як оплата “розваг” – ігор у мережі. Жінка, яка втратила кошти, дізналася про списання тільки тієї миті, коли за допомогою картки в неї не вийшло оплатити медикаменти в аптеці. Вона використовує кнопковий телефон без доступу до мережі інтернет, окрім того, картка не потрапляла в руки дітям чи родичам, які могли без відома власниці прив’язати її для оплати ігор.

Читайте також:  “Тато все рівно пoмрe. Грошей шкода. Викинули на нього вже тисячі, а він і далі тягнe. Зaдoвбав”

У ПриватБанку обіцяють допомогти, але посилаються на правила платіжних систем
Банк у разі, якщо гроші списали неправомірно, може лише надіслати запит у платіжну систему (найчастіше Visa або Mastercard), щоб зажадати повернення коштів. Але повернуть гроші тільки в тому разі, якщо було порушено правило.

“А якщо це підписка, то пароль із підтвердженням операції приходити не повинен”, – говорить Данильченко. Прессекретар ПриватБанку Олег Серга пояснив: така проблема з’явилася тільки останнім часом. Найчастіше клієнти самі підписуються на преміум-акаунти, купують музику, фільми, доступ до видань, погоджуються жертвувати гроші. Далі списування відбувається регулярно, про нього забувають і згадують тільки в момент, коли гроші потрібні, але вони зникли.

“Приват” надав можливість перевірити всі свої підписки за допомогою банку. Проте від списання коштів у разі, якщо ви вчасно не помітили шахрайську підписку, це не захистить.

Наприклад, у Тетяни Ходи гроші списували до 5 години ранку. Ще в кількох випадках, про які відомо OBOZREVATEL, гроші знімали протягом декількох тижнів незначними сумами. Усі ці випадки об’єднує два фактори: гроші пропадали в клієнтів “Привату” й списували кошти нібито на оплату “розваг”.

Серга, представник ПриватБанку, пояснює: розбиратися з кожним випадком потрібно окремо. Мовляв, жодної закономірності немає, а найчастіше люди самі не помічають, як прив’язують свої карти до ігор. “Ігри – завжди в топі відмивання грошей, отриманих шахрайським способом. У деяких можна виводити далі. Дізнатися реквізити – взагалі не проблема, хто згадає через два місяці про те, де кому картку показував або реквізити вводив. За тією інформацією, що у виписці, не можна визначити еквайрера, інакше можна було б дізнатися подробиці щодо сервісу”, – додає Данильченко.

Читайте також:  Марцінків не хоче розповідати, хто фінансує його СМС-розсилки: боїться правоохоронців

Що робити, якщо зникли гроші з картки?
Передусім треба звернутися в банк. Це важливо зробити навіть у тому разі, якщо фінансова установа вам відмовить. Крім того, варто написати заяву в поліцію. Якщо ж усі варіанти не дадуть результату, ви можете написати нам на пошту [email protected], ми спробуємо разом із вами звернутися до фахівців і з’ясувати, як виходити із ситуації, що склалася.

Єдине, що потрібно пам’ятати, – якщо ви самостійно передали персональні дані, озвучили пароль із SMS шахраям, повернути кошти буде майже неможливо. Якщо ж гроші зняли через прогалину в системі безпеки банку, ви маєте право законно вимагати компенсації від фінансової установи.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.