facebook

Вчені передбачили катастрофу, яка почнеться на Землі в 2050 році

Зміна клімату на Землі докорінно змінить життя на планеті, навіть якщо людство знизить викиди парникових газів від спалювання викопного палива. До 2050 року через це можуть зруйнуватися екосистеми, затопити міста, мільйони людей можуть зіткнутися з голодом і бідністю.



Про це йдеться в доповіді міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), повідомляється у пресрелізі на Phys.org. Як уточнюють експерти, також в найближчі 30 років може прискоритися вимирання видів і поширення тропічних хвороб.

Доповідь планується опублікувати не раніше лютого 2022 року, що, на думку багатьох фахівців-кліматологів, буде занадто пізно, оскільки багато важливих міжнародних самітів з питання зміни клімату відбудуться у 2021 році.

Як пише Phys.org, експерти прийшли до чотирьох основних висновків:

при потеплінні на 1,1 градуса Цельсія клімат уже починає змінюватися. 10 років тому вчені вважали, що обмеження глобального потепління 2 градусами вище доіндустріального рівня буде достатнім для подолання кліматичної кризи. Судячи з поточних тенденцій, у кращому випадку планета наближається до 3 градусів вище доіндустріального рівня.

Навіть при потеплінні на 1,5 градуса за Цельсієм умови зміняться, і багато організмів не зможуть адаптуватися. До 2050 року десятки мільйонів людей можуть зіткнуться з хронічним голодом, а ще 130 мільйонів можуть опинитися у крайній бідності. Сотні мільйонів людей опиняться під загрозою повеней.

Зміна клімату може стати необоротною. Так, потепління на 2 градуси ініціює прискорене танення крижаних щитів Гренландії та Західної Антарктиди. Інші переломні моменти можуть привести до трансформації басейну Амазонки з тропічних лісів у савану і викиду мільярдів тонн вуглецю з вічної мерзлоти Сибіру, що сприятиме подальшому потеплінню.

Глобальне потепління посилюється іншими формами впливу людини на навколишнє середовище, в тому числі руйнування диких середовищ існування, надмірна експлуатація природних ресурсів, видобуток води, забруднення, поширення інвазивних видів, а також шкідників і хвороб.

Читайте також:  NASA планує на початку 2020-х років випробувати розумні скафандри для Марса

Як уникнути катастрофи
Як стверджують експерти, щоб врятувати ситуацію можна спробувати зберегти важливі для депонування вуглецю екосистеми, наприклад, мангрові ліси. Вони також захищають берег від штормових нагонів.

Крім того, можна скоротити викиди, пов’язані з виробництвом, шляхом переходу на більш рослинну дієту.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.