facebook

Євросоюз запровадив жорсткі правила перевезення готівки: що потрібно знати, аби не втратити гроші

Євросоюз запроваджує жорсткі правила перевезення готівки через його митний кордон. Відтепер готівка в розмірі від 10 тисяч євро може перевозитись лише з обов’язковим заповненням декларації.



Крім того, декларуватимуть не лише готівку в євро, але й еквівалентні суми в інших валютах і деякі матеріальні цінності, які можуть бути прирівняні до грошей. Нові правила почали діяти від 3 червня. Євросоюз пояснює такі жорсткі вимоги запобіганням відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Готівкові декларації муситимуть заповнювати всі, хто в’їжджає в Євросоюз або виїжджає з нього, маючи при собі суму від 10 і вище тисяч євро, йдеться у повідомленні на сайті Євросоюзу. Крім власне євровалюти, декларуванню також підлягають інші готівкові кошти і деякі цінності.

Враховуватимуть еквівалент суми у 10 тисяч євро, що буде перевозитись:
у банкнотах або монетах, включаючи валюту, що виведена з обігу, але все ще може обмінюватися у фінансових інституціях або у Центральному банку;
умовні фінансових інструментах, таких як чеки, чеки на подорож, розписки та грошові замовлення;
золотих монетах із вмістом золота принаймні 90%;
золотих злитках, самородках із вмістом золота принаймні 99,5%.

Декларації також підлягають не лише гроші, які будуть перевозитись готівкою, але й кошти, що будуть пересилатися поштою або з кур’єром. Декларацію щодо пересилки коштів має подати не лише той, хто їх пересилає, але й той, хто отримує гроші. Причому відзвітувати про цю фінансову операцію вони мають у тридцятиденний термін.

У повідомленні також зазначають, що декларуванню деколи можуть підлягати не лише суми, які перевищують 10 тисяч євро, але й менші суми. Така вимога висувається у тих випадках, якщо є підозра, що ці гроші отримані незаконно.

Читайте також:  13-річна дівчина народила дитину від свого батька, який її згвaлтувaв

У разі неподання декларації, або у випадку, якщо буде з’ясовано незаконне походження грошей, готівку вилучать, а перевізника притягнуть до відповідальності. Причому до перевізника обіцяють вжити жорсткі санкції.

Крім того, у повідомленні наголошено, що в митній декларації має бути вказане головне – джерело походження грошей. А от заповнювати її можна якою завгодно мовою, навіть тими мовами, які не є офіційними для країн Євросоюзу.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.