facebook

Що буде з цінами на соняшникову олію в Україні: озвучено прогноз

В Українській зерновій асоціації вважають, що значного зниження цін в Україні, в тому числі на соняшникову олію, очікувати не варто.

Що буде з цінами на соняшникову олію в Україні: озвучено прогноз


Про це “Українським Новинам” розповів президент асоціації Микола Горбачов. “Ціни на внутрішньому ринку зросли, оскільки на світовому ринку ростуть ціни на олійні культури та на соняшникову олію зокрема, як і на інші сировинні товари… Експерти та інвестиційні банкіри говорять про те, що стартував новий сировинний суперцикл на світовому ринку – зростання цін на сировинні товари. Тому значного зниження цін чекати не варто”, – заявив він.

За словами Горбачова, вартість соняшника на внутрішньому ринку виросла з серпня 2020-го по березень 2021 року більше, ніж у 2 рази. Зростанню цін сприяло також невиконання форвардних контрактів виробниками соняшнику, в результаті переробники змушені були купувати насіння за значно вищими цінами на спотовому ринку.

Горбачов вважає, що доступністю товарів для населення повинне займатися Мінсоцполітики. Наприклад, у США доступність товарів населенню забезпечується “продовольчими картками”, які одночасно стимулюють виробництво товарів.

На думку експерта, обмеження експорту соняшникової олії може в короткостроковому періоді знизити ціни, але зруйнує ринок і ланцюжки поставок. “Обмеження експорту створить зайві запаси соняшникової олії в Україні, зупиняться виробники масла, які перестануть купувати соняшник у аграріїв, ціни на нього впадуть, а аграрії відмовляться від його вирощування, нагадаю, що саме зараз почалася посівна кампанія, і такого роду сигнал може необоротно зменшити посівні площі під соняшником”, – зазначає Горбачов.

Він додав, що в результаті на наступний сезон, у вересні 2021 року, можна буде спостерігати дефіцит соняшнику, незавантаженість олійних заводів і ще більш високу ціну на масло.

Нагадаємо, в 2021 році вартість великоднього кошика (за середніми цінами) складе близько 780 грн. Традиційні паска, яйця, домашня ковбаса, буженина, сало, вершкове масло, м’який і твердий сири, хрін і сіль обійдуться українцям на 160 грн – на 25,8% дорожче, ніж у минулому році, коли мінімальний набір продуктів коштував 620 грн.

Читайте також:  Ціни на нафту знижуються після різкого подорожчання напередодні

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.